×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2018
Drukāt

Krimināllietā par suņu uzbrukumu piespriež naudas sodu (5)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Rīgas rajona tiesa martā piespriedusi 1290 naudas sodu sievietei, kuras vācu aitas sugas suņi mežā 18 reizes iekoda gājējai. Tāpat apsūdzētajai cietušajai jāmaksā 2254 eiro kompensācija, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Apsūdzētā pārkāpa dzīvnieku turēšanas noteikumus, kā rezultātā cietušajai nodarīts vidēja smaguma miesas bojājums.

Pagājušā gada aprīlī apsūdzētā atbrauca ar automašīnu uz meža masīvu netālu no Bajārkroga Ropažu novadā, lai pastaigātos pa mežu kopā ar diviem vācu aitas sugas suņiem.

Pastaigājoties ar suņiem bez pavadas meža masīvā, aptuveni divu kilometru attālumā no Bajārkroga apsūdzētā pieļāva suņu atrašanos tādā attālumā, kādā vairs nespēja kontrolēt dzīvnieku rīcību.

Tad, vienā brīdī, abi suņi pazuda no apsūdzētās redzesloka, ieskrienot dziļāk mežā, kur ne mazāk kā 18 reizes iekoda gājējai kājās, rokās, krūšu kurvja un vēdera rajonā. Mediķi cietušajai konstatēja kostas brūces ar plašiem mīksto audu defektiem, asinsizplūdumus un labās plaukstas delnas kaula šķembainu lūzumu. Šādi miesas bojājumi pēc sava rakstura pieskaitāmi pie vidēja smaguma miesas bojājumiem.

Tiesa apsūdzētajai piesprieda 1290 eiro sodu. Tāpat viņai cietušajai jāatlīdzina materiālā un morālā kaitējuma kompensācija 2254 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Dāmītei cietumu,suņus uz vietas nošaut.

  2. Bābu cietumā,suņus nošaut.

  3. Par maz. Suņumīļu pieļautie suņu uzbrukumi var būt letāli. Var arī nokost bērnus.
    Suņumīļus jāsoda 10reiz bargāk.

    Un te knapi pieticis ārstēšanai. Nav redzams morālais kaitējums, kas būtu vismaz 10 000.

  4. Vajag cietumsodu par slepkavības mēģinājumu! Vismaz piecus gadus. Citādi zoofilu attieksme nekad nemainīsies, kamēr neuzzinās, ka par to var arī dabūt pasēdēt. Bet, kamēr nemainīsies zoofilu attieksme, tikmēr būs apdraudēti un regulāri arī sakropļoti nevainīgi cilvēki, ieskaitot mazus bērnus. Fui tiesai par tik mīkstu spriedumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+