×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. oktobris, 2017
Drukāt

Par eksprezidentes kapavietu izmeklēšanas nebūs, atklājas pilnvaru pārsniegšana (29)

Liepu aleja Rīgas pilsētas I Meža kapsētā. Foto - LETALiepu aleja Rīgas pilsētas I Meža kapsētā. Foto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir atteicies ierosināt kriminālprocesu saistībā ar kapavietas ierādīšanu I Meža kapos bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, tomēr pārbaudē secināts, ka tā esot tikusi piešķirta nepamatoti un virknes Rīgas pašvaldības amatpersonu, tostarp Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča rīcībā, esot saskatāmas pazīmes, kas norāda uz iespējamu dienesta pilnvaru pārsniegšanu, raksta “Diena”.

KNAB esot secinājis, ka kapavieta “piešķirta un ierādīta nepamatoti, neievērojot Rīgas domes 2008.gada 9.decembra saistošajos noteikumos Nr.149 “Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi” paredzētos kapavietu piešķiršanas un ierādīšanas nosacījumus un kārtību, kā arī pārsniedzot maksimālos kapavietas izmērus, kas noteikti minēto noteikumu 1.pielikumā”.

Birojs arī nosaucis konkrētas par notikušo atbildīgās amatpersonas. Īpaši pieminēts Rīgas pilsētas izpilddirektors Radzevičs, kuram nav bijis tiesiska pamata Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītājai Mairai Megnei 2014.gada oktobrī adresētajā vēstulē lūgt ierādīt Vīķei-Freibergai kapavietu Rīgas I Meža kapos.

Līdz ar Radzeviču nosauktas arī citas amatpersonas, kuru “rīcībā saskatāmas pazīmes, kas norāda uz iespējamo dienesta pilnvaru pārsniegšanu”, tostarp pašreizējais Kapsētu pārvaldes priekšnieks Igors Svincickis, bijušais Kapsētu pārvaldes I un II Meža kapsētas pārziņa palīgs Ainis Kaufelds, bijušais Kapsētu pārvaldes I un II Meža kapu pārzinis Vilnis Bisenieks un arī Megne, kura amatu jau pametusi.

KNAB pārbaudē esot konstatēts, ka Kapsētu pārvalde par Vīķes-Freibergas vajadzībām ierādīto kapavietu nav saņēmusi maksu, kas nozīmējot, ka pašvaldībai nodarīti ap 1000 eiro zaudējumi. Šī summa novērtēta kā neliela, kas esot bijis pamatā KNAB lēmumam saistībā ar šo gadījumu kriminālprocesu nesākt.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Appppaatccc :DDD
  – ………………………………. pie visa taa, ka “mes esam lieli un vareni !” maaceet ieksh kaut kaa shitaada PRIVATI iekulties …..

 2. Cik nožēlojama, uzkurinot lumpeņu zemiskākās tieksmes apriet izcilus cilvēkus, ir Lapsas ņemšanās ap VVF kapa vietu un pulksteni!!!
  Tajā pašā laikā viņš izliekas neredzam miljonu zagļus.
  VVF bija labākā Prezidente Latvijas vēsturē.

  • arī pulksteņa zagles jātiesā!!! Atbildēt

   1. Mēs neesam lumpeņi.
   2. Mēs redzam gan miljonu zagļus, gan pulksteņa zagli VVFu. Mēs nedzīvojam pēc principa, ka zaglis un zagšana sākas tikai no 1 miljona. Ja nozog 1 centu, tad arī tādā gadījumā cilvēks ir zaglis.
   3. VVF nebija izcila – taču kā psiholoģe viņa runāja skaisti un mācēja “liet ūdeni”; nevar salīdzināt ar Bērziņa stomīšanos.

 3. Gan jau visus globalistu darboņus pārcelsim ar laiku kaut kur uz citas planētas. Vai kopējos apbedijumos.

 4. Godkārība un mantkārība gremdē jebkuru cilvēku.

 5. Ko var cepties, kad būs KIRDIK, tad aŗī lemsim!

 6. nekā krimināla jau tur ari nebija Atbildēt

  vienkārši maksimāli neātiska rīciba no exprezidentes puses, izmantojot savu stāvokli un ietekmi, kas it sevišķi nesmuki izskatijās uz viņas tēlotā “labās māmulites “fona. vel nesmukāku to padarija reakīja pēc tam kad tas nāca gaismā, un kroni visam pielika slēpšanās aiz savu tuvinieku kauliem ar to cenšoties piesegtnesmukumu/notušet skandālu

 7. nabaga bāleliņu tauta, ir gan par ko ņemties. Tā vietā, lai atdotu godu cilvēkam, kurš kaut ko reāli labu izdarījis valsts labā. Būtu labāk vērtējuši tagadējā prezidenta, valdības un Saeimas darbus. Tipiski postpadomju / ZZS domāšana…

  • “Tā vietā, lai atdotu godu cilvēkam”
   —————
   Ja viņa prastos, varētu atdot arī godu, bet izskatās, ka viņa taisās parazitēt uz latviešu valsts rēķina vēl desmitiem gadu.

   • 80 gadu ir īstais vecums kad gatavoties parazītēšanai uz tautas rēķina. Ja viņa to gribētu tad nebūtu iegādājusies šo visiem tik vajadzīgo kapa vietu, bet atļāvusies, lai valdība to ierāda par tautas līdzekļiem.
    Bet ko tu padarīsi – vergs ir un paliek vergs kaut dzīvo brīvā valstī.

    • Labrīt no rīt,ir labs šis “rīts'”…Par kādu iegādāšanos jūs rakstāt?un par kādu kapa vietu?Tur ir septiņas!!! vietas un par velti,jo maksāts nav.Arī Ušakovs tika pie vietām slēgtajos kapos,bet vismaz samaksāja.Vaira par šīm vietām ir parādā 1000 eiro un nemaz nedomā maksāt .Nē un viss!viens likums viena taisnība visiem,izņemot Vairu.

  • tas ir kā ar māti terēzi. kamer māte tereze dara ko dara un paliek māte tereze, tikmer visi viņu godā. bet ja viņa pēkšņi būtu sākusi pieprasit cieņu, godu un pateicibu par savu darbu, tad momentā visi no viņas novērstos un cieņas vietā saņemtu tikai nosodijumu. kaut darbus tas nemainitu, tiko paša daritāja attieksme neatbilst tā cieņu viš nav pelnijis

   • Oi, oi – nu gan salīdzināja… Kur viena, kur otra…
    Smadzenes nekaitētu pieslēgt un vēsturi palasīt.

    • ka nu jāatdod VVF gods par katru cenu. te nez kāpec tauta nesaprot ka godu atdod tikai tad ja cilveks pelnijis un ne tik ar darbu bet ari ar attieksmi. plašāk zināms piemers steigā neienāca prātā.

 8. lieciet mieru VVF, Meža kapos krievu apbedījumi aug kā sēnes pēc lietus, īpaši pēdējos gados, izskatās, ka latviešiem pēcnācēji vieni krievi

 9. KNAB galīgi bezzobains. Mums tāds KNAB nav vajadzīgs!

 10. Okupantu cūkas piegānījuši meža kapus.
  komunistus vajag izrakt , lai citur pārglabā.

 11. Rīgā kapi ir ebrejiem un musulmaņiem.
  Latviešiewm nav savu kapu.
  Ar kādām tiesībām okupantu parazīti un viņu pēcnacēji organizē Latviešu nacionālās apbedijuma vietas.

 12. butu kaunejusies veca aita kaut reizi

 13. Man kauns par šādu attieksmi pret godājamu cilvēku – mūsu Prezidenti.

 14. Ja īsāk – amata korupcija… Un tas ir pie valsts pirmajām personām ko tālāk – ja KNAB to pieļauj – ticēt tā darbam vai ticēt arī tā bezdarbībai? Drīzājk jau bezdarbībai, ko rāda arī Rīdzenes sarunu skatīšana…- TUR NEBIJ NEKAS, TIK KRŪMIŅŠ KUSTĒJA …

Draugiem Facebook Twitter Google+