×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Kriminālvajāšanai nodod lietu par 268 tūristu piekrāpšanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts policija nodevusi prokuratūrai krimināllietu par firmas SIA “Izdevīgi pirkumi” vārdā īstenoto krāpšanu, kolektīvās iepirkšanās portālos “orangelife.lv” un “kupon.lv” piedāvājot tūrisma braucienus uz dažādām valstīm. Cilvēki veikuši samaksu par ceļojumiem, taču vēlāk solītais brauciens nav nodrošināts, un samaksātā nauda arī nav atmaksāta. Par cietušajām kopumā atzītas 268 personas, portālu “LA.lv” informēja VP.

2012. gada vasarā un rudenī Valsts policijā saņemti cietušo iesniegumi par iespējamo krāpšanu. Iesniegumos sniegtā informācija liecināja, ka SIA “Izdevīgi pirkumi” interneta vietnēs “orangelife.lv” un “kupon.lv” piedāvāja iegādāties tūrisma braucienus uz Eiropas Savienības un NVS valstīm. Saņemot ceļojuma apmaksu, braucienu izpilde netika nodrošināta, un samaksātā nauda personām vēlāk netika atmaksāta.

Saistībā ar notikušo policija uzsāka 67 kriminālprocesus, kas vēlāk apvienoti vienā krimināllietā. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka kopumā 268 cietušajām personām nodarīts materiālais zaudējums vairāk nekā 59 tūkstošu eiro apmērā. Par aizdomās turamo atzīts 1980. gadā dzimis vīrietis.

Pret vīrieti ierosināts kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā. Krimināllieta nodota Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai apsūdzības uzrādīšanai. Par noziegumu 1980. gadā dzimušajam vīrietim draud brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+