×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
7. aprīlis, 2017
Drukāt

Kriminālvajāšanai nodod lietu par uzbrukumu varas pārstāvim Ventspilī

Foto: LETAFoto: LETA

Šonedēļ Valsts policija (VP) ir pabeigusi kriminālprocesa izmeklēšanu par uzbrukumu varas pārstāvim un nodevusi to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, LA.lv uzzināja policijā.

Šā gada 2.martā ap plkst. 21:00 Ventspilī, Lielā prospekta spēļu zālē 1973.gadā dzimis vīrietis ar savu paziņu atradās alkohola reibumā un skaļi uzdevās, traucējot apkārtējiem. Personāls izsauca apsardzes darbiniekus, kuri vīriešus izraidīja no spēļu zāles. Viens no vīriešiem centies atkārtoti tikt atpakaļ, mutiski apvainojot un neklausot apsargu prasībām. Apsargs pieņēma lēmumu par notiekošo informēt VP amatpersonas.

Ierodoties policijas ekipāžai, persona nerimās un nepakļāvās arī policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Vīrietis, pielietojot vardarbību, sitot ar roku un saķerot aiz apģērba, mēģināja nogāzt uz zemes policijas amatpersonu, kā rezultātā sabojāja policistam formas tērpu. Uzbrukums notika dienesta pienākumu pildīšanas laikā un policijas amatpersonas bija tērptas formas tērpos līdz ar to uzbrucējs apzinājās to, ka viņa priekšā ir likumsargs.

VP par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim sakarā ar tā likumisku dienesta darbību. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Uzbrukums varas pārstāvim ir sodāma rīcība, un pat ja miesas bojājumi nav konstatēti, persona ir saucama pie kriminālatbildības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+