Mobilā versija
Brīdinājums -3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
7. janvāris, 2016
Drukāt

Kriminālvajāšanas sākšanai nosūta lietu par operdziedātāja Martaka un viņa sievas slepkavību

www.opera.lvwww.opera.lv

Nogalinātais oprerdziedātājs

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēt pagājušā gada augustā Ventspils novada Tārgales pagastā notikušo dubultslepkavību, kas izdzēsa Latvijas Nacionālās operas un baleta kora mākslinieka, baritona Igora Martaka un viņa sievas Viktorijas dzīvības. Kriminālprocess nosūtīts Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret aizdomās turēto – 1939. gadā dzimušu vīrieti, aģentūru LETA informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

2015.gada 6.augustā dārzu kooperatīvā Tārgales pagastā dārza mājas pagalmā tika atrasti divu cilvēku – 1988.gadā dzimušu vīrieša un sievietes – līķi ar šautām brūcēm. Tās pašas dienas vakarā aizdomās par slepkavību tika aizturēts 1939.gadā dzimis vīrietis, kuram vēlāk piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

“Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidroti apstākļi, kādos pastrādāta aukstasinīgā slepkavība. Vīrietis tādējādi “atdarījis” par tajā pašā dienā notikušu konfliktu ar mirušo vīrieti,” informēja Knīse.

Policija notikuma vietā konfiscēja nereģistrētu ieroci – bisi, kā arī munīciju.

7.augustā Ventspils policijas iecirknī tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma (KL) 118.panta 2.punkta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas. Par aizdomās turēto pēc minētā panta, kā arī pēc KL 233.panta 2.daļas par šaujamieroča, munīcijas glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas tika atzīts aizturētais 1939.gadā dzimušais vīrietis.

Pirmstiesas izmeklēšanas darbības turpināja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas nodaļas Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki. Izmeklēšanas gaitā tika veikta trasoloģiskā ekspertīze, DNS ekspertīze, ballistiskā ekspertīze un vairākas tiesu medicīniskās ekspertīzes. Aizdomās turētajam veiktas arī tiesu psihiatriskās ekspertīzes, no kuru atzinuma redzams, ka vīrieti saistībā ar viņam inkriminēto nodarījumu var saukt pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

30.decembrī kriminālprocess nosūtīts Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret aizdomās turēto.

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (9)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (7)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+