×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. janvāris, 2016
Drukāt

Kriminālvajāšanas sākšanai nosūta lietu par operdziedātāja Martaka un viņa sievas slepkavību

www.opera.lvwww.opera.lv

Nogalinātais oprerdziedātājs

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēt pagājušā gada augustā Ventspils novada Tārgales pagastā notikušo dubultslepkavību, kas izdzēsa Latvijas Nacionālās operas un baleta kora mākslinieka, baritona Igora Martaka un viņa sievas Viktorijas dzīvības. Kriminālprocess nosūtīts Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret aizdomās turēto – 1939. gadā dzimušu vīrieti, aģentūru LETA informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

2015.gada 6.augustā dārzu kooperatīvā Tārgales pagastā dārza mājas pagalmā tika atrasti divu cilvēku – 1988.gadā dzimušu vīrieša un sievietes – līķi ar šautām brūcēm. Tās pašas dienas vakarā aizdomās par slepkavību tika aizturēts 1939.gadā dzimis vīrietis, kuram vēlāk piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

“Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidroti apstākļi, kādos pastrādāta aukstasinīgā slepkavība. Vīrietis tādējādi “atdarījis” par tajā pašā dienā notikušu konfliktu ar mirušo vīrieti,” informēja Knīse.

Policija notikuma vietā konfiscēja nereģistrētu ieroci – bisi, kā arī munīciju.

7.augustā Ventspils policijas iecirknī tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma (KL) 118.panta 2.punkta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas. Par aizdomās turēto pēc minētā panta, kā arī pēc KL 233.panta 2.daļas par šaujamieroča, munīcijas glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas tika atzīts aizturētais 1939.gadā dzimušais vīrietis.

Pirmstiesas izmeklēšanas darbības turpināja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas nodaļas Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki. Izmeklēšanas gaitā tika veikta trasoloģiskā ekspertīze, DNS ekspertīze, ballistiskā ekspertīze un vairākas tiesu medicīniskās ekspertīzes. Aizdomās turētajam veiktas arī tiesu psihiatriskās ekspertīzes, no kuru atzinuma redzams, ka vīrieti saistībā ar viņam inkriminēto nodarījumu var saukt pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

30.decembrī kriminālprocess nosūtīts Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret aizdomās turēto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+