×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Krisbergs atklāj ātro kredītu biznesa slepenās ailes (8)

Foto LETAFoto LETA

Savulaik bēdīgi slavenā “Auseklīša” dibinātājs, vēlāk par krāpšanu notiesātais Valdis Krisbergs intervijā “Latvijas Avīzei” vērtē, ka šodien patērētājs mūsu valstī nav daudz aizsargātāks nekā 90. gadu sākumā, kad cilvēki masveidā zaudēja savus ieguldījumus.

Krisbergs, kurš tagad vada juridiskās palīdzības biroju, atzīst, ka nereti padomu lūdz parādu jūgā nonākuši cilvēki. “Ir liela daļa klientu, kuri zvana un jautā: ko darīt, paņēmu ātro kredītu un tagad ir jāatmaksā neiedomājama summa. Jājautā, kur te ir patērētāju aizsardzība. Jo šeit taču ir skaidri redzams, ka tiek pelnīts,” spriež Krisbergs.

Bijušais “Auseklīša” šefs labi pazīstu kādu cilvēku, kurš darbojas populārā ātro kredītu uzņēmumā, tāpēc zinot dažas slepenās ailes viņu biznesa plānā. “Proti, visi zaudējumi par nemaksāšanu ir jau iepriekš projektēti. Pierādījums? Nosauciet, kaut vienu tiesas procesu, kur prasītājs ir ātro kredītu sniedzējs. Šādu procesu nav un nebūs! Jo tā peļņa ir tik iespaidīga, ka var sponsorēt hokeju, basketbolu un visu ko citu. No patērētāju naudas. Jo tie aizņēmēji, kuri ir godprātīgi, viņi pārdod pat īpašumus, lai nosegtu neapdomīgi paņemtu kredītu ar milzīgiem soda procentiem un pagarinājuma maksām,” stāsta Krisbergs un piebilst: “Tad vari būt labdaris un uz tiesu vari nestaigāt, jo tas taču bojātu uzņēmuma tēlu.”

Intervijā ar V. Krisbergu lasiet arī par “Auseklīša” norieta aizkulisēm, par politisko vidi toreiz un tagad, kā arī par uzvarām cietumā.

Interviju lasiet “Latvijas Avīzē” 30. jūnijā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Oficála cilvéku krápśana?

  2. Aizsargāti no tādiem krisbergiem….bet jāatdod vienalga sava ne sveša nauda, neviens nespiež ņemt

  3. Nakariniet makaronus! Atbildēt

    “Nosauciet, kaut vienu tiesas procesu, kur prasītājs ir ātro kredītu sniedzējs.” –

    Demagoģija. Ātro kredītu izsniedzēji parādus cedē “inkasso” firmām un tās tad arī vēršas tiesā. Maza apmēra prasības par naudas piedziņu, rakstveida process un punkts. Prasītāji – Julianus utt. Paskatieties paši iekš tiesas.lv tiesu kalendārus.

    • Neviens neko necedē,neviens ar Taviem 250 Eur pa tiesām neskraidīs,no sākuma pabojās nervus,bet pēctam paprasīs atdot pamatsummu,nevajag te fufeli dzīt…

  4. Tā arī neko no ,,Auseklītī” ieliktā neatguvām…