×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. jūlijs, 2016
Drukāt

Valdis Krisbergs: Nekāroju pēc politiskās siles (Pilna saruna) (15)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pie biroja ēkas Čaka ielā nav izkārtnes, kas vēstītu par šeit atrodamo juridiskās palīdzības biroju. Vienīgi uzraksts pie lifta vilina izmantot kāpnes, solot sadedzināt noteiktu kaloriju daudzumu par katru kājām uzveikto stāvu. Kad esmu trešajā stāvā un sveicinos ar juridiskā biroja saimnieku – reiz bēdīgi slavenā “Auseklīša” tēvu, 6. Saeimas deputātu un vēlāk par krāpšanu notiesāto VALDI KRISBERGU, jokoju par zaudētajām kalorijām, viņš draudzīgi piekodina: “Tikai neticiet tiem cipariem.” Patiesību sakot, nekad neesmu ticējis lētiem māņiem, vēl jo mazāk ticu solījumiem atrisināt visas problēmas vai naudas vairošanai bez jebkādas piepūles.

– Uz darba galda starp likumu sējumiem jums pa rokai redzu arī “Kampēja” eksemplāru. Šīs grāmatas varoni savulaik esat nesaudzīgi kritizējis. Esat teicis, ka krimināllieta pret jums bijusi tieši viņa politiskais pasūtījums. Un tomēr, vai jums ir arī ko mācīties no Šķēles kunga?

V. Krisbergs: – Ja runājam par terminu “mācīties”, pirms gāju politikā, man tiešām derēja iemācīties, kā ir jādzīvo, lai būtu Šķēle. Bet nelaime tāda, ka man negribas būt tādam. Vienkārši negribas. Garlaicīgi. Ko man dotu tie miljoni – mani tas neinteresē. Neteikšu, ka savu reizi, kad izjūtu kādu vajadzību pēc papildu līdzekļiem, nenodomāju – būtu es toreiz darījis tā, tagad man šādas problēmas nebūtu. Bet tad tā būtu cita dzīve. Man savējā dzīve kopsummā patīk.

– Un no jums kādam būtu ko mācīties?

– Es saku to, ko domāju; daru to, ko esmu teicis. Ja šo manu dzīves kredo ievērotu visi un jo sevišķi mūsu cienījamie vai mazcienījamie politiķi, Latvija dzīvotu daudz labāk. Tomēr jāatzīst, galu galā mani dzīves principi, lai kādi tie arī būtu, var aiziet no šīs pasaules kopā ar mani. Tāpēc aicinu padomāt par paliekošām vērtībām. Uz to mudinu, skatoties uz saviem bērniem un mazbērniem. Man ir divas meitas un audžudēls, kuri studē vai ir izstudējuši un veiksmīgi darbojas uzņēmējdarbībā. Ar sievu vienmēr esam centušies, lai bērni ir izglītoti, gudri, mīļi, cilvēciski. Šķiet, ka tas ir izdevies. Lūk, to daudziem vajadzētu mācīties no mums, tajā skaitā arī no manis.

– Krisberga kungs, 1998. gadā tikāt notiesāts par krāpšanu un grāmatvedības datu sagrozīšanu, par ko trīs mēnešus sabijāt Matīsa cietumā un vēl gandrīz gadu – Vecumnieku brīvā režīma cietumā. Vai jūs beigu beigās atzināt savu vainu?

– Nē. Vaina netika atzīta ne izmeklēšanā, ne tiesā. Tā netika atzīta arī tad, kad Bauskas tiesa mani atbrīvoja no reālā soda izciešanas pirms termiņa, lai gan prokurors uzstāja uz vainas atzīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Plikadīdu un dīkdieņu vaimanas debsīs nekāpj!

 2. Pazīstu šo darboni no 87 gada, nekaunīgs blēdis, pataloģiski mīl naudu, pārdos kaut vai māti. Gribu atgādināt Auseklīša sadarbību ar Kooperatīvu Vikings, kas nodrošināja Krisbergam Jumtu. Tiem kas nezin, Vikings bija Rīgas OMON komercstruktūra.

 3. Krisbergs ir kā bijis, tā arī palicis izcils demagogs. Arī pašam ir bijusi darīšana ar šo ”juristu”. Meli un draudi ir galvenie argumenti viņa darbībā. Bet – lai nu veicas šim kungam, jācer, ka nav daudz naivo, kuri seko viņa padomiem.

 4. BLĒDIS

 5. Vēl viens izlīdis Atbildēt

  Viņš taču savu firmu “Auseklītis” apmuļkoja pus Latvijas.

 6. Kauns! Zaglis paliek zaglis. Izkrāpa naudu no cilvēkiem un pat neinteresē cik ir apkrāpto ,un cik naudas izkrāpts uz tukšiem solījumiem.
  Apbrīnojami , pat nekautrējas dot interviju un lepojas , ka var palīdzēt citiem krāpniekiem!

 7. VA VELLOS ,BIJU JAU AIZMIRSUSI PAR VINU :))))))

 8. Tā mēs apdziedam – kaupēnus un krisbergus…

 9. “Beigtais Matisons” mierā nedzīvo…

 10. Rausekliitis veel dziivs? Taa mums veel tikai truuka, lai nu paliek, kur ir.

 11. Ak tu vecais nelga! Tu biji viens no pirmajiem uzņēmējiem – afēristiem, kuri izkrāpa saviem akcionāriem akcijas. Iebāzi viņu naudu savā kabatā. Protams tu sevi uzskati par gudro biznesmeni un sistēmas upuri. Bet sistēmu radīji tu un es tevi uzskatu un uzskatīšu kā paraugu kā biznesā strādā cilvēciņi ar rāpuļa smadzenītēm. Tu biji viens no paraugiem kā vajag liekulīgi solīt, aptīrīt sabiedrību un pēc tam izvilkt savu nēdzdodziņu, noslaucīt miklās acis un izšņaukt degunu tajā pašā lupatā. Tu esi “īstenais” latvietis. Bezmugurkaulnieks.

 12. auseklītis izručīs? nē - apzags! Atbildēt

  Ja spriež pēc rakstītā, Valdis ir simtkārt godīgāks par Andri. Toties Andris ir simtkārt slīpētāks …
  Malacis! Mūsu tautai ļoti pietrūkst šādu pozitīvu varoņu!

 13. Kāpēc LA intervē tādus blēžus? Vai kādam tas ir interesanti? Es pat necenšos izlasīt.

 14. Ko tur vairs kārot! Ar ,,Auseklīti,, ko varēja to arī izkrāpa un tagad var dzīvot ur apkrāpto rēķina.

 15. Kāpēc biogrāfijā izpaliek studijas LLU Ķimijas fakultātē un darbs ķimiskās rūpniecības uzņēmumos. Un kā tur bija ar tām grāmatām Ķīmijas fakultātē???

Draugiem Facebook Twitter Google+