×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Krišjānis Kariņš: par jaunām darba vietām


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijai nepieciešama tautsaimniecības izaugsme. To var sasniegt caur vienotu un stipru Eiropu ar iespējami atvērtu un brīvu tirgu.

 

Tāds ir Krišjāņa Kariņa darba mērķis, strādājot Eiropas Parlamentā. Par to viņš iestājas ikdienas darbā – diskutējot komitejas sēdēs, tiekoties ar deputātiem no citām valstīm un uzstājoties plenārsēdēs.

K. Kariņš uzsver: “Latvijai nepieciešama tautsaimniecības izaugsme un iedzīvotājiem – jaunas darba vietas. Jaunas darba vietas veicinās ekonomikas izaugsmi. Tad valstij būs vairāk naudas un varēs palielināt pensijas un būvēt ceļus.”

No Eiropas mums ieplūst ievērojamas investīcijas caur struktūrfondiem. Šie līdzekļi ļauj mums straujāk attīstīt savu tautsaimniecību. Tikpat svarīgi ir nodrošināt, ka mūsu uzņēmējiem ir pie-
ejams pietiekami liels tirgus, kurā pārdot preces, lai viņi varētu attīstīties.

“Mēs kļūsim par turīgu valsti tikai tad, kad mums būs daudz spēcīgu uzņēmumu, kuri ražos preces un sniegs pakalpojumus ar lielu pievienoto vērtību pēc iespējas plašākā tirgū,” norāda K. Kariņš. Liels tirgus ir kopējais ES tirgus.

ES aizstāv vienotu tirgu – dalībvalstis nedrīkst radīt šķēršļus citu valstu uzņēmumu darbībai viņu teritorijā. K. Kariņš norāda, ka diemžēl jorojām vienotais tirgus pastāv tikai “uz papīra” un realitāte ir pavisam cita. Kā zināms, ir valstis kā, piemēram, Zviedrija, kas pastāvīgi liek šķēršļus mūsu pakalpojumu sniedzēju (būvnieku) darbībai viņu teritorijā.

Tāpat ir Vācija, kas ārzemju preču ierobežošanai izmanto pašmāju sertifikācijas sistēmu, kas kavē, piemēram, importēto būvmateriālu izmantošanu.

K. Kariņš uzsver: “Uzskatu, ka mūsu interesēs ir, ka Eiropas Savienības vienotais tirgus pārtop no vēlmes par īstenību. Patiesi brīva preču un pakalpojumu kustība Eiropā ir nepieciešamais priekšnosacījums, lai mūsu uzņēmēji varētu pārdot savas preces un pakalpjumus ārpus mūsu valsts robežām. Tad veidosies jaunas darba vietas un tiks rasts patiess pamats mūsu tautas labklājības celšanai.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+