×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Kriss Normens atkal dziedās Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

15. novembrī Rīgas Kongresu namā viesosies populārais britu roka dziedātājs Kriss Normens. Šoreiz Rīgā mūziķis uzstāsies kopā ar savu rokmūzikas grupu, atskaņojot gan jaunākās solodziesmas, gan lielākos grāvējus rokmūzikas skaņās.

Neizbēgami dziedātāja Krisa Normena vārds cieši saistāms ar savulaik populāro grupu “Smokie” – viņa vienreizējā balss bija grupas “Smokie” firmas zīme no tās pirmsākumiem 60. gados līdz 80. gadu vidum, kad Kriss pameta grupu, lai nodotos solokarjerai. Kopš pirmās slavas 1975. gadā līdz 1985. gadam, kad noslēdzās grupas un Krisa aktīvā sadarbība, izdoti deviņi Normena soloalbumi, 24 singli, ievācot ievērojamu zelta un platīna disku “ražu” visā Eiropā, bet jo īpaši Vācijā.

Būdams ne tikai populārās grupas solists, Normens arī apliecināja savu komponista talantu un 80. gadu vidū nolēma pievērsties solokarjerai. Pirmais solis šajā virzienā tika sperts vēl 1978. gadā, duetā ar Sūziju Kvatro iedziedot leģendāro “Stumblin’ In”.

Turpmākajos gados Normens gandrīz katru gadu izdod jaunu albumu. Kopumā dziedātājs izdevis 26 soloalbumus un izlases, kā arī divus DVD. Normena iepriekšējais albums “Time Traveller” klajā nācis 2011. gadā.

Atzīmējot Krisa Normena 45 gadu skatuves jubileju, pērn tika izdots viņa jaunākais veikums, soloalbums “There and Back”, kas nāca klajā “Solo Sound Records” paspārnē. Albumu Kriss ieskaņojis kopā ar kādreizējo “Smokie” bundzinieku Pītu Spenseru, un izdevumā iekļautas trīspadsmit pilnīgi jaunas kompozīcijas. Albumā iekļauta visa dziedoņa ilgos gados gūtā mūzikas radīšanas pieredze, veidojot albumus un sadarbojoties ar pasaulslaveniem mūziķiem, kas guvuši panākumus, pārdodot vairāk nekā 20 miljonus ierakstu kopiju, uzskata pats dziedātājs. Albumā dzirdamas dinamiskas dziesmas, un, protams, Normena balss pilnā krāšņumā un apliecina, ka dziedātājs ir labākajā formā.

“Nav šaubu, ka “There and Back” iznāca tieši tādēļ, ka vēlējos atgriezties pie savas karjeras saknēm, atpakaļ pie tā ieraksta veida, kāds tas bija 60. un 70. gados, kad es sāku,” saka Normens. Dziedātājs atklāj, ka lielāko daļu albuma dziesmu sarakstījis pats, bet vairākās piedalījušies arī viņa koncertgrupas mūziķi. “Strādājām kopā kā viens vesels, un patiešām izbaudījām šo procesu, kā tam arī būtu jābūt,” piebilst Normens. “Albuma mērķis ir savienot visu, kas bijis manā karjerā, salikt to kopā un nest tālāk uz priekšu. Es patiesi lepojos ar “There and Back”!”

Kriss Normens nekoncertē bieži, tādēļ varam priecāties, ka viņš pēc viesošanās ASV izvēlējies Rīgu un Tallinu kā vienu no retajām koncertvietām, kur uzstāsies kopā ar savu grupu. Jāatzīmē, ka Kriss Normens Latvijā uzstājies jau vairākkārtīgi. Īpaša bija viņa un Latvijas mūziķu sadarbība 90. gadu vidū, kad klajā nāca komponista Jāņa Lūsēna producētais disks “Christmas Together” (1997), kurā Normens iedziedājis vairākas kompozīcijas kopā ar Rīgas Doma skolas zēnu kori.

Iepriekš leģendārais dziedonis Latvijā viesojās 2011. gadā, kad “Arēnā Rīga” uzstājās kopā ar dziedātāju Boniju Taileri un Kauņas simfonisko orķestri.

Šogad kādā intervijā Kriss Normens atzinis, ka viņam sirdij tuvākā joprojām ir kārtīga rokmūzika. “Pat ja, piemēram, “Midnight Lady” mazliet izklausās pēc šlāgera, es vienmēr esmu bijis roka dziedātājs. Šo un citas manas populārās pagātnes dziesmas joprojām dziedu koncertos kopā ar jaunajām dziesmām, tomēr tās skan mazliet roķīgāk.”

Varbūt noder

Koncerts 15. XI 20.00 Rīgas Kongresu namā.

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 24 – 51.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+