×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Krista Puisīte: Mērķis ir kvalificēties LPGA un Rio olimpiskajām spēlēm

Foto - Gundars GalkinsFoto - Gundars Galkins

Iekļauties profesionāļu tūrē un kvalificēties olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro – Latvijas labākajai golfa spēlētājai Kristai Puisītei (22) tuvāko gadu plāns ir ieskicēts.


Māsas Teksasā

Krista četrus gadus aizvadījusi ASV, kur Teksasas valsts universitātē studēja finanses un to pārstāvēja golfa sacensībās. Pēdējais mācību gads bija īpaši veiksmīgs, jo izdevās uzvarēt trijos turnīros. “Sākot studijas, necerēju ne uz ko lielu. Nebiju pārliecināta, vai tiešām gribu spēlēt golfu. Domāju – izmācīšos un sākšu strādāt. Pašai nešķita, ka tik labi spēlētu. Bet pēc otrā gada, kad biju aizvadījusi dažas labas sacensības, sapratu – ja tam pievēršos nopietnāk un veltu vairāk enerģijas, varu spēlēt augstā līmenī,” teic Krista Puisīte.

Visgrūtākais esot bijis pirmais studiju gads, kad nācās aprast ar domu, ka pārstāvi komandu. “Biju pieradusi spēlēt individuāli. Arī tagad visu dari viens, bet tajā pašā laikā esi komandā. Sākumā rezultāti bija sliktāki, jo, kad neiet, ir sajūta, ka visus pievil,” psiholoģisko pusi akcentē Krista. Lielākais gandarījums esot par to, ka, sākot vairāk trenēties, pati jutusi progresu. Karjeru ASV Nacionālajā augstskolu sporta asociācijā (NCAA) viņa atzīst par ļoti veiksmīgu, NCAA rangā vienubrīd bijusi 17. vietā.

Golfu spēlē arī Kristas jaunākā māsa Māra, kas Teksasas valsts universitātē iestājās gadu vēlāk. Pateicoties latvietēm, skola golfā kļuva daudz spēcīgāka. Pirms četriem gadiem tā NCAA augstskolu rangā bija otrajā simtā, bet šo mācību gadu pabeidza 34. vietā. “Treneris mūs slavēja. Pirms tam viņiem arī bija dažas labas meitenes, bet komandā parādījās dažādas iekšējās nesaskaņas. Pirmajā gadā kopā ar Māru bijām izteiktas līderes, lai gan viņai pārāk neveicās, un māsa nolēma vairāk pievērsties mācībām. Es gan uzskatu, ka viņai talants ir lielāks nekā man, un, ja gribētu, varētu labi spēlēt,” norāda Krista. Golfu aizrautīgi spēlē arī abu meiteņu vecāki.

Trīs barjeras

NCAA sacensībās Krista Puisīte vairs nedrīkst piedalīties, bet universitātē atlicis tikai viens mācību priekšmets, un līdz gada beigām diploms būs kabatā. Pagaidām viņa turpinās bāzēties Teksasā, būs universitātē trenera asistente.

Bet pirmajā vietā, protams, savu ambīciju realizēšana – Krista grib kļūt par Latvijas pirmo golferi prestižākajā profesionāļu tūrē LPGA. Nākamnedēļ jāpiedalās pirmajās no trim kvalifikācijas sacensībām. “Zinu, ka man tas ir pa spēkam. Tūrē tikt mēģinās meitenes, ar kurām sacentos universitātē un salīdzinājumā ar viņām esmu laba, kā arī vēl dažas. Līdz ar to iespējas ir. Bet man ir šaubas par sevi, kas neļauj atraisīties. Skaidrs, ka daudz jātrenējas, lai tur varētu ne tikai iekļūt, bet arī spēlēt,” norāda Puisīte.

2016. gadā golfs pēc vairāk nekā gadsimtu ilga pārtraukuma atgriezīsies olimpisko spēļu programmā. Arī Krista vēlas startēt Rio: “Kvalificēties būs diezgan grūti, taču tas ir mans mērķis. Ja neizdosies Riodežaneiro, tad pavisam noteikti – 2020. gada spēlēs. Atlases kritēriji man vēl nav īsti skaidri. Nākamgad jāsāk piedalīties sacensībās, kas iet profesionāļu reitingā. Ir Eiropas un ASV tūre, bet ir arī Japānas un Korejas tūre. Nezinu, kā tas viss tiks vērtēts. Galvenais ir labi spēlēt un tad viss sakritīs, kā vajag. Viss atkarīgs no pašas.”

Neviens Latvijas golfa spēlētājs līdz šim nav spēlējis profesionālajā tūrē. Kristai ir potenciāls, lai to izdarītu: “Gribētu nest Latvijas vārdu pasaulē un arī popularizēt golfu Latvijā, lai vairāk jauniešu, meiteņu tam pievērstos. Esmu redzējusi, ka ir talantīgas meitenes, taču nav progresa. Protams, golfā izmaksas ir lielas, jo vajag doties uz turnīriem ārzemēs. Ja spēlēšu tik labi, ka būs iespējas, tad atbalstīšu gan ar iedvesmu, gan finansiāli.”

Svarīgi esot mācēt piecelties pēc klupieniem. “Golfā vienmēr ir tā – uz augšu un leju. Manuprāt, apakšas nav izbēgamas, un arī man tādas bijušas. Prieks, ka esmu iemācījusies ar tām sadzīvot un tikt ātrāk ārā,” Krista iesaka būt mērķtiecīgiem un pacietīgiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+