×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Kristapa Rasima muzikālais monologs apceļos Latviju

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Aktieris Kristaps Rasims ir ne tikai skatītāju iemīļots aktieris, viņš arī lieliski dzied, spēlē un sacer nelielas miniatūras. Par aktiera talantiem varēsim pārliecināties, dodoties uz viņa pirmo monoizrādi jeb muzikālo monologu “Personības dalīšanās”. Līdz 9. aprīlim Kristapa Rasima jaunā izrāde, kurā aktieris runā par dažkārt visai komisko spriedzi starp viņa darbības jomām, priecēs skatītājus desmit izrādēs visā Latvijā.

 

Aktieris Kristaps Rasims februārī atzīmēja tikai 29. dzimšanas dienu, taču jau paguvis atstāt gana spilgtas pēdas daudzās radošas darbības jomās. Viņa talantu iemīļojuši ne tikai Dailes teātra skatītāji (romantiskais Romeo!), Kristapa mūziķa un dziedoņa talantu novērtējuši gan latgaliešu valodā dziedošās grupas “Bez PVN” fani, gan arī šova “Izklausies redzēts” žūrija un skatītāji – skatītāju mīlestību Kristaps Rasisms izpelnījās, televīzijas raidījumā veiksmīgi atdarinot gan Jezupu no Jāņa Streiča filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, gan grupas “The Prodigy” solistu Kītu Flintu un arī leģendāro dziedātāju Džo Kokeru.

Par sevi Rasims jokojot teic, ka mēdzot atsaukties uz seriālā “UgunsGrēks” atveidotā varoņa Jezupa vārdu, dziedot publiskās vietās un pelnot “maizi ar muti”. Turklāt viņš bieži identificējoties ar iedomu tēliem, tostarp populāriem latviešu un ārzemju māksliniekiem un dzīvē sastaptiem tipāžiem. “Komunicējot ar un par mīļiem cilvēkiem, bērniem un sirmgalvjiem, varu kļūt bīstami sentimentāls,” saka Rasims un atzīst, ka vēl neesot īsti sapratis, vai aktieris, mūziķis, pasākuma vadītājs, vīrs, tēvs, latvietis un latgalietis “ir diagnoze, profesija, pārliecība vai vienkārši cilvēka sūtība”.

No skatuves līdz ekrānam, cauri dzīves atziņām, dziesmām, nospēlētām un vēl nenospēlētām lomām – tas viss būs atrodams Kristapa Rasima jaunajā muzikālajā monologā, kam dots nosaukums “Personības dalīšanās”. Runājot par gaidāmo izrādi, aktieris saka: “Tas būs savdabīgs “stand up”, kurā skanēs arī paša sacerētas miniatūras. Vairāk neko neatklāšu, jo gribu, lai publika padomā un paši saprot, kas tas ir.”

Runājot par viņa “radošo vēsturi”, mākslinieks stāsta, ka bieži sevi redz, skrienot īsās bikšelēs pa pļavu vectēva mājās Latgalē. “Sarunājos pats ar sevi, ar kaķiem, ar ģitāru (arī latgaliski, krieviski un angliski). Vairākkārt esmu apcerējis domu par iešanu nāvē sieviešu dēļ: Džuljetas dēļ – divpadsmit reizes, Britnijas Spīrsas dēļ (bērnībā!) – vienu reizi, Alises dēļ – vienu reizi (tad pārdomāju), Zentas dēļ (no dusmām) – vienu reizi, “šmakovkas” dēļ – vienu reizi (nav sieviete!),” smejas Kristaps. Izrādes režisors Valdis Pavlovskis ar smaidu piebilst, ka zināmā mērā jaunā izrāde būšot arī provokācija.

 

Varbūt noder!!

11. III 19.00 Riebiņu kultūras centrā

17. III 19.00 Gulbenes kultūras centrā

18. III 19.00 Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

28. III 15.00 Balvu kultūras un atpūtas centrā

1. IV 19.00 Līvānu novada kultūras centrā

2. IV 19.00 Madonas kultūras namā

8. IV 19.00 Ādažu kultūras centrā

9. IV 19.00 Cēsīs, “CATA” kultūras namā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv

Cena: 6 – 10 eiro

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+