Sports
Ziemas sports

Kristapam Zvejniekam Phjončhanā solīds pirmais nobrauciens šajā sezonā0

foto: EPA/LETA

Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks otrdien dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sāka ar ieņemtu dalītu 51.vietu Alpu kombinācijas nobrauciena sacensībās, saglabājot lieliskas izredzes vēlāk savā kroņa disciplīnā slalomā pakāpties krietni augstāk.

Zvejnieks, kuram bija 50.starta numurs, pirmo reizi šosezon sacensībās veicot nobraucienu, distanci veica bez lielām kļūdām, finišu sasniedzot minūtē un 23,02 sekundēs, dalot 51.pozīciju ar slovāku Adamu Zampu. Zīmīgi, ka pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Zampa tieši Alpu kombinācijā negaidīti ieņēma piekto vietu, bet slalomā bija sestais.

Saulainos, taču brīžiem joprojām vējainos laika apstākļos notikušajās sacensībās, līderis pēc nobrauciena ir vācietis Tomass Dresens, kurš finišēja pēc minūtes un 19,24 sekundēm, par septiņām sekundes simtdaļām apsteidzot titulēto norvēģi Akselu Lunnu Svindālu, bet vēl sešas simtdaļas viņam zaudē austrietis Matiass Maijers.

Tikmēr Zvejnieks līderim zaudē 3,78 sekundes, kas priekš viņa ir teicams rezultāts, jo pirms sacensībām viņš sprieda, ka labs sniegums būs, ja nobraucienā šīs disciplīnas speciālistiem nezaudēs vairāk par četrām vai piecām sekundēm.

Kā jau varēja prognozēt, tad nobraucienā labākie bija ātruma disciplīnu speciālisti, taču sacensību favorīts joprojām ir austrietis Marsels Hiršers, kurš pēc nobrauciena ir 12.vietā, līderim zaudējot 1,32 sekundes. Tehnisko disciplīnu superzvaigzne Hiršers ir labā pozīcijā, lai slalomā atstarpi ne tikai sadeldētu, bet arī tiktu pie savas pirmās olimpisko spēļu zelta medaļas karjerā.

Slaloms risināsies no plkst.8. Sacensības sola translēt arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Jau vēstīts, ka ar kalnu slēpošanas sacensību uzsākšanu organizatoriem līdz šim nebija veicis. Vispirms svētdien pārāk stipra vēja dēļ nobraucienu vīriešiem, kurā bija plānojis startēt arī Zvejnieks, pārcēla uz ceturtdienu, bet pirmdien neizdevās aizvadīt arī milzu slalomu dāmām, kur bija jāstartē Leldei Gasūnai, to arī pārceļot uz ceturtdienu.

Zvejnieks tieši Alpu kombinācijā, kur sportisti veic nobraucienu un slalomu, cer uz vienu no augstākajiem rezultātiem. Tomēr nobraucienā viņš šogad ne reizi nav startējis un svētdienas sacensības vēlējās izmantot kā treniņu.

Šīs Zvejniekam ir trešās olimpiskās spēles. Viņa līdzšinējais rekords ir 37.vieta Vistleras olimpisko spēļu slalomā. Tāpat Vankūverā tika gūta 62.vieta milzu slalomā, bet Sočos latvietis rezultātu milzu slalomā uzlaboja līdz 43.vietai, kamēr slalomā nefinišēja.

Phjončhanā Zvejnieks plānojis startēt visās piecās individuālajās distancēs.

Pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēja pieci kalnu slēpotāji (Kristaps Zvejnieks, Roberts Rode, Mārtiņš Onskulis, Lelde Gasūna un Agnese Āboltiņa), tomēr Phjončhanas Olimpiādē viņu skaits ir sarucis līdz diviem, uz Dienvidkoreju dodoties Zvejniekam un Gasūnai.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 olimpiskie debitanti.

Phjončhanas olimpiskās spēles norisināsies līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tiks izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti.

LA.lv