×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
19. aprīlis, 2018
Drukāt

Kristaps Gulbis: Vai vestu delegācijas uz 80 gadus vecu slimnīcu? (5)

Foto -LETAFoto -LETA

Tēlnieks Kristaps Gulbis

Autors ir tēlnieks Kristaps Gulbis.

Loģiski, ka nevar prasīt, lai visi būtu muzikāli, lai visi mēs varētu nosaukt PI skaitli ar 128 cipariem aiz komata, lai visiem mums būtu lidotāju tiesības un lai visi mēs zinātu novusa spēles noteikumus.

Ir labi, ka mums ir arhitekti, tramvaja vadītāji, mākslinieki, šautriņu metēji, ārsti un arboristi. Un labi, ka ir cilvēki, kam viņu pasaules centrs ir darbs – kādam privātmājas projekts, kādam ērta tramvaja līnija, citam diskusijas raisošs mākslas darbs, nekļūdīgi sašauts mērķis, nevainojami veikta unikāla operācija vai jaunradīta augu šķirne. Bez šiem cilvēkiem mēs nebūtu Latvija.

Bet kāpēc mums ir tik maz to, kas redz plašāk!?

Kāpēc visi protestētāji pret Latvijas simtgades objektu pie Nacionālā teātra, priekšplānā noliek savas pasaulītes. Savas ambīcijas. Maz ir to, kas saskata vērtību Latvijas valsts simts gados!

Skumīgi, ka mums ir tik maz to, kas redz pāri savas šaurās profesionālās darbības robežām. Zinu, ka no visiem prasīt to nevar. Zinu. Bet skumji tik un tā.

Un vēl skumjāk būtu, ka kāds jau iepriekš būtu paredzējis, ka vairums no mums ir tādi. Un pēcāk savu politisko kapitālu palielinātu, to iepriekš paredzot un izmantojot šo mūsu nespēju saskatīt svarīgāko. Gribēja Rīgas dome izveidot vienīgo paliekošu Latvijas simtgades objektu galvaspilsētā, bet tauta to nesaprata.

Kad 80 gadus atpakaļ bija diskusijas par Brīvības pieminekļa celtniecību, tad arhitektu apvienības viedoklis bija – labāk uzcelt skolu vai slimnīcu. Netērēsim tam naudu!

Cik labi, ka toreiz bija vairāk tādu, kas redzēja plašāk.

Citādi mums šobrīd nebūtu, kur puķes valsts svētkos nolikt. Un arī citu valstu oficiālās delegācijas būtu jāved uz 80 gadus vecu slimnīcu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. durakos paliekošais objekts - Latvānijas dzimtļautiņš Atbildēt

    Patriotisma ejakulācija vai norauts simtgades slauciens?

  2. Brīvības pieminekli cēla par Latvijas tautas saziedotajiem līdzekļiem un tā ir lielas starpība.

  3. sociāli atstumtais Atbildēt

    šitā tava ,, publikācija ,, nelabi ož , jo nesen bija žurnālā ,, IR,, pilnīgi cita … tu esi slīpais , ko ? kādu lomu tu spēlē , vai pildi žurnālistu padomus ? Manuprāt 80 gadus atpakaļ valdīja pavisam cita morāle , tāpēc arī bija , kurpretī šodien šeit viss smird … un nekā nav ! ja neskaita kaut kādu sūda noformēšanu … par neadekvāti lielu naudu … bet smird vienalga …

  4. Ir dabīgi, ka tie, kas barojas no projektiem viens otru aizstāv. Naudiņas tak gribas… Un ar veiklu mēli, un demagōģijas palīdzību tak var naiviem ļautiņiem iestāstīt, ka lēts kičs faktiski ir ģeniāls un kultūrvēsturisks mākslas darbs…

  5. Melbārdes galms ierunājies.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+