Ekonomika
Bizness

“Kristaps Porziņģis”, “Kaķīša dzirnaviņas” un “Ušakova kepka”0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Būtiski palielinājies Latvijas uzņēmēju iesniegto pieteikumu skaits preču zīmju reģistrācijai – pērn iesniegti pieteikumi par 1798 preču zīmju reģistrāciju, no tām reģistrētas 1189, liecina Patentu valdes statistika.

Tā Ceraukstes uzņēmums “Agitis” kā preču zīmi reģistrējis vārdkopu “Kaķīša dzirnaviņas” kartupeļu, rauga, plāno un citu pankūku ražošanai, maizes un maizes izstrādājumu, cepumu ražošanai. SIA “Cido grupa” kā preču zīmi reģistrējusi vārdkopu “Staburags” izmantošanai uz alus, augļu dzērienu, augļu sulu u. c. produkcijas, bet apgāds “Zvaigzne ABC” kā preču zīmi reģistrējis saukli “Bankrota cenas”.

Kultūras ministrija kā preču zīmi reģistrējusi Latvijas valsts simtgades piederības zīmi, kuru veido uzraksts “Latvija”, valsts karogs un skaitlis “100” ar integrētu bezgalības simbolu. Reģistrēta arī preču zīme “Es esmu Latvija”.

Arī mūsu basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis pērnajā februārī reģistrējis savu vārdu kā preču zīmi. Preču zīme “KRISTAPS PORZIŅĢIS” reģistrēta lietošanai audzināšanā, apmācībā, izpriecās, sporta un kultūras pasākumos. Savukārt pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš reģistrējuši preču zīmi “SAM ŠMĒ” izmantošanai uz iespiedprodukcijas, rakstāmlietām, apģērbiem, galvassegām, minerālūdeņiem, augļu dzērieniem un sulām, apmācībai, sporta un kultūras pasākumiem, sporta sacensību rīkošanai un vadīšanai.

Patentu valdē pērn reģistrēta preču zīme “Ušakova kepka” trīs valodās – latviešu, krievu un angļu. Krievu valodā preču zīme reģistrēta gan ar latīņu burtiem, gan kirilicā. Preču zīmi reģistrācijai kā privātpersona pieteicis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, bet kā viņa pārstāvis norādīts partijas biedrs no “Saskaņas” Vadims Baraņņiks. Preču zīme “Ušakova kepka” reģistrēta lietošanai uz ceļasomām un čemodāniem, lietussargiem un saulessargiem, maisiņiem, apģērbu, apaviem, galvassegām, vingrošanas un sporta precēm, spēlēm, rotaļlietām, reklāmā, sporta un kultūras pasākumos.

Preču zīmju skaits Latvijā

2017. gadā pieteiktas 3203 preču zīmes, kas ir par 26% vairāk nekā 2016. gadā.

Par 28% ir pieaudzis arī reģistrēto preču zīmju kopskaits, starp kurām 41,1% ir Latvijas izcelsmes preču zīmes.

2017. gada beigās Latvijā kopumā spēkā bija 71 789 preču zīmes, neieskaitot apmēram 1 milj. Eiropas Savienības preču zīmju.

Patentu valde, Latvijas Dizaineru savienība un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina uzņēmējus līdz šā gada 23. martam pieteikties konkursam “Gada preču zīme 2017” nominācijās – “Gada preču zīme – Latvijai” un “Gada preču zīme – pasaulei”.

Avots: Patentu valde

LA.lv