×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. novembris, 2017
Drukāt

Kristas Burānes “aizliegtā” runa nokļūst sociālajos tīklos. Noskaties! (26)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Krista Burāne

Šodien no Rīgas domes sasauktā foruma “Rīga dimd, iedzīvotāji runā” programmas pēdējā brīdī gandrīz tika izņemta režisores Kristas Burānes uzruna, liecina ieraksts pašas režisores un vairāku foruma dalībnieku Facebook kontos.

Režisore savā prezentācijā bija nolēmusi runāt par Lielo kapu draugiem, Pērnavas ielas kastaņu aizstāvjiem un biedrību “Pilsēta cilvēkiem”, kas nereti kritizē Rīgas pašvaldības darbu un iedvesmojuši viņas darbus “Robežas” un “Cietoksnis”.

Taču trešdienas rītā, jau ceļā uz pasākumu, Burāne saņēma zvanu, ka iecerētās prezentācijas tēma rīkotājiem ir nepieņemama un viņai jārunā tikai un vienīgi par projektu “Robežas”, vēsta sabiedrisko mediju portāls LSM.lv

Režisorei zvanījusi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un Sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilze Meilande, kura vēlāk skaidroja, ka Burānes runa nav atcelta. Nesaprašanās radusies, jo no režisores gaidīta runa par citu tēmu – viņas dokumentālajām izrādēm.

Uz norādi, ka no malas tas izskatās pēc mēģinājuma apklusināt uzaicinātā runātāja vēlmi skart pašvaldībai netīkamas tēmas, pašvaldības pārstāve atbildēja: “Nu jā, bet šī nav tā platforma, kurā mēs tagad sanāktu un runātu par visiem Rīgas domei netīkamiem jautājumiem.”

Galu galā Burānei uzstāties iedzīvotāju forumā tomēr atļāva. Vēlāk sociālajos tīklos bija lasāms, ka tieši Burānes uzstāšanās laikā dīvainā kārtā radušās tehniskas problēmas ar foruma tiešraidi. Taču operdziedātāja Evita Zālīte, kura arī piedalījās forumā, ierakstījusi režisores uzstāšanos un publicējusi saiti savā Facebook kontā.

Plašu rezonansi Rīgas domes centieni apklusināt “neērto” režisori guvuši mikroblogošanas vietnē Twitter, kur lasāmi gan dzēlīgi komentāri par Rīgas domes vadības stilu, gan arī atzinība Kristai Burānei par pilsonisko drosmi.

Ņemot vērā lielo sabiedrības interesi par Kristas Burānes runu, sniedzam saiti uz Evitas Zālītes Facebook kontu, kur iespējams to noklausīties pilnā apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Paldies Kristai Burānei par drosmīgo runu, par cilvēku modināšanu- par Rīgas domes un ušakova patvaļu, par ierēdņu vienaldzību Rīgas izskata ,labiekārtošanas jautājumos, par atbildību pret savu tautu. Pievienosimies Kristai Burānei un būsim drosmīgi!

 2. Vai nu nezinām, no kurienes ir ievazāta šī demagoģija!

 3. Nu Ušakovs vakar Panorāmā visu pateica. Neķer kreņķi, Burāne!Nākamreiz uzaicini čali personiski. Gan atnāks.

 4. Aprobētas krievu paņēmiens kopš 1917. g.

 5. Jānis Ivars Padedzis Atbildēt

  Nekas jauns, ikdienas zvans no augšas,iedarbīgs ierocis, kas mantots vēl no komunistu valdīšanas laika. Strādājot pie grāmatas “Atmiņu Daugava” sastādīšanas, viens no potenciālajiem sponsoriem bija LATVENERGO. Kad grāmatas makets bija procesā, saņēmu zvanu no trešās personas, kas nepārprotami bija saprotams, ka zvana pasūtītājs ir LATVENERGO augsti stāvoša persona. Sekoja norādījums izņemt no grāmatas teksta Daiņa Īvāna ievadvārdus un daļu teksta ko rakstījis vēstures zinātņu doktors Mārtiņš Mintaurs, un grāmatā ietvert rakstu par labumiem, ko dod Pļaviņu HES. Teksti netika mainīti un izņemti, bet Mārtiņa Mintaura rakstītās rindas tika papildinātas ar arhīvā atrodamo materiālu kopijām. Potenciālais sponsors, saprotams, atkrita.
  Latvenergo daļēji var saprast, kaut nesaprotams paliek jautājums: “Kāda saistība ar vairāk kā 50 gadus veciem notikumiem, šīsdienas LATVENERGO vadībai. Pasakot “Nē” es neiemainīju patiesību pret labklājību.
  Es novēlu Kristai, lai viņai viss izdodas un gan jau kādreiz pienāks brīdis, kad tiesa lems par visiem valsts nozadzējiem, ne tikai par Lembergu, Šķēli un Šleseri.

 6. No rīta portālā apollo.lv bija publikācija par Rīgas domes izteiktejām ekstrām, kas faktiski ir cenzūra. Dīvaini pēc kāda laika šī publikācija ar visiem komentātiem bija dzēsta. LAikam bija draudīgs zvans no Ušakova un Amerikas partijas. Tā izskatās ka visi ierēdni un deputāti no šīm partijām ir izgājuši noppietnu filtrācija kā komunistu laikos, pirms pieņem darbā.

 7. Vai Rīgā kādreiz ir valdījis godīgs patriots? Kaut kā neviens nenāk prātā, ja nu kāds Džons Armstrings, vai kā nu viņu sauca…

 8. Gluži otrādi, taimkodi nostrādā, kad kaut ko jāslēpj, to pārspēlējiet N.Ušakova un E.Aldermanes dārziņā.

 9. Burānei sabojājās “horizontālais taimkods”
  Ā.Kļockins

 10. Jūsu aktualitātes arī man šķiet būtiskas, un jārunā par būtisko. N.Ušakova arogance un nevēlēšanā runāt ir šokējoša. Brīnos, kā mēs to visu pieciešam. Bet Jūsu nepadošanās RD diktātam varētu būt sākums mūsu visu nepadošanās akcijai.

 11. Jūsu aktualitātes arī man šķiet būtiskas, un jārunā par būtisko. N.Ušakova arogance un nevēlēšanā runāt ir šokējoša. Brīnos, kā mēs to visu pieciešam. Bet Jūsu nepadošanās RD diktātam varētu būt sākums mūsu visu nepadošanās akcijai.

 12. Kārtējā propaganda! jaunā latviešu komjauniete, laikam nākotnē ļoti cer tikt pie siles Rīgas domē?

  • Trauksmaina rosība Atbildēt

   Viss ir vienkāršāk – režisoru pārprodukcija , darba dāmai nav , studē ludziņas pa pagalmiem un dzīvokļiem. Bet tas nav nopietni. Nu tad labāk taču laisties politikā – kāds vēl uz vēlēšanām partijā paaicinās… Varbūt , lai kritiku apklusinātu , Ušakovs NVO iedos naudu.

 13. tipisks kremlinu gājiens: pazvana pa telefonu, bet pēc tam melo, melo, melo…

 14. rd kretiini raustas par savaam neizdariibaam. un taapeec, lai skaidrotu kko atsleedz mikrafonus??? maigais chekistu stilinjsh…

 15. Re,kā sīkā nekrietneļa un viņa Dumas šmīzīšu kompānija cenšas.Kad citādi nevar cilvēku noriet tad pat piesiešanās frizūrai netiek smādēta.Nu un vēl standarta troļļu uzbraucieni svešzemju oligarhi,welcomisti,atgremojums!Nekā jauna.Tikai jautājums tam plānprātiņam kas I.Burāni par komjaunieti dēvē.Kad tad viņu komjaunatnē uzņēma,pirms dzimšanas vai kā?

 16. Jaunā komjauniete, kuru apmaksā svešzemju oligarhi. Kas ir naidīgi latviešu tautas eksitencei.
  Tas, ka šajā gadijumā viņai bij dots uzdevums uzstāties pret Ušakonu.. Viņa darīs jebko, ko no augšas liks.

 17. Grūti klausīties – nesakarīgi.
  Iedvesmo nejēdzības?
  Mani šī runa pilnīgi neiedvesmo. Žurnālistu rakstu atgremojums, visiem vispārzināmi fakti. Diemžēl.

 18. Kas tad nu, welcomisti tak ar nilu visu laiku dziivojaas kaa cimds ar rocinju, nils dod naudu, welcomisti apkalpo un piebalso.

 19. skaidrs, ka visi pret valdību un vēl pret Ušakovu ir varoņi. bet vai ir varoņi?

 20. Kas tas par debilu jautājumu?

 21. Kaapeec nav skanas?

 22. Tipiskā krievu stilā: kas nav ar mums, tas ir pret mums! Kauns Krievņila domei Rīgā! Ceru, ka drīzumā Gņila ordeņotie vēlētāji pārcelsies uz citu pasauli un Rīgā atkal valdī godīgs pilsētas patriots!

Draugiem Facebook Twitter Google+