15. jūnijs, 2018
Drukāt

Krištianu Ronaldu ar “hat trick” izrauj Portugālei neizšķirtu pret Spāniju (1)

Krištianu Ronaldu

Spānijas futbola izlase Pasaules kausa izcīņas finālturnīra ievadā piektdien ar rezultātu 3:3 (1:2) cīnījās neizšķirti pret Eiropas čempioni Portugāli, Krištianu Ronaldu gūstot trīs vārtus.

Spānijas komandas sastāvā divus vārtus guva Djegu Kosta, bet vēl vienu precīzu sitienu pievienoja Načo. Tikmēr Portugāles rindās ar trīs precīziem sitieniem izcēlās Ronaldu.

Spēles ievadā Načo savā soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Ronaldu, par ko tika piešķirts 11 metru soda sitiens. Ronaldu pats to realizēja un ceturtajā minūtē izvirzīja Portugāli vadībā. Pēc 20 minūtēm skaistus vārtus guva Kosta, kurš četru spēlētāju ielenkumā izpildīja precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī.

Taču puslaika 44.minūtē Ronaldu vēlreiz panāca pārsvaru savai komandai, kas gan notika ne bez Davida de Hea kļūdas. Spānijas vārtsargs bumbu neveiksmīgi izlaida sev starp kājām un ļāva portugāļiem nonākt vadībā.

Otrajā puslaikā spāņi aktivizējās un savus otros vārtus spēlē no vārtu priekšas 55.minūtē guva Kosta, bet 58.minūtē aizsargs Načo izpildīja teicamu tālsitienu, neatstājot izredzes pretinieku vārtsargam un panākot vadību 3:2.

Tomēr portugāļi negrasījās padoties un spēles beigās nopelnīja iespēju izpildīt brīvsitienu. Pie bumbas stājās Ronaldu, kurš ar izcilu sitienu panāca 3:3 un izrāva neizšķirtu.

Ronaldu šajā spēlē kļuva par ceturto futbolistu vēsturē, kurš guvis vārtus četros finālturnīros. Viņš pievienojās tādām leģendām kā Pele, Miroslavam Klozem un Ūvem Zēleram.

Jau ziņots, ka Irānas futbola izlase piektdien Pasaules kausa izcīņas finālturnīra ievadā izcīnīja sensacionālu uzvaru ar rezultātu 1:0 (0:0) pār Marokas valstsvienību.

Vienīgos vārtus spēles otrā puslaika kompensācijas laika ceturtajā minūtē guva Marokas spēlētājs Asiss Buhaduss, kurš bumbu raidīja savos vārtos.

Līdz ar to B apakšgrupā vadībā ir Irāna, katra pa vienam punktam nopelnījusi Spānija un Portugāle, bet bez punktiem pagaidām cīnās Maroka.

Portugāle iepriekš piedalījusies sešos Pasaules kausa finālturnīros, labāko sasniegumu gūstot 1966.gadā, kad izcīnīja trešo vietu. Tāpat 2006.gadā portugāļi palika ceturtie, bet iepriekšējās planētas meistarsacīkstēs 2014.gadā neizkļuva no apakšgrupas. Krievijā Portugālei ir piektais Pasaules kausa finālturnīrs pēc kārtas. Portugāle ir pašreizējā Eiropas čempione.

Tikmēr Spānijas izlase dienu pirms Pasaules kausa finālturnīra sākuma negaidīti no komandas galvenā trenera amata atstādināja Hulenu Lopetegi, bet viņa vietā tika iecelts valstsvienības sporta direktors Fernando Jerro.

Šāds Spānijas Futbola federācijas (RFEF) paziņojums nāca nākamajā dienā pēc tam, kad 51 gadus vecais Lopetegi tika nosaukts par granda Madrides “Real” galveno treneri.

Spānija iepriekš piedalījusies 14 Pasaules kausa finālturnīros, šajās sacensībās startējot ikreiz kopš 1978.gada. Lielākais panākums gūts 2010.gadā, kļūstot par pasaules čempioniem, bet pirms četriem gadiem nespējot izkļūt no apakšgrupas. Sešas reizes bijusi labāko astotniekā.

Pasaules kausa finālturnīrs piedzīvo debiju Krievijā, un kopumā tas norisinās jau 21.reizi, Vācijai cenšoties aizstāvēt pirms četriem gadiem Brazīlijā izcīnīto trofeju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

;))))))

“Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

“Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
    / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

=======

Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

=======

Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )