×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2012
Drukāt

Kristiešu dievkalpojumā Nigērijā nogalināti vismaz 20 cilvēki

Uzbrukumā kristiešiem dievkalpojuma laikā Nigērijas pilsētā Kano 29.aprīlī nogalināti vismaz 20 cilvēki, ziņo AFP korespondents no notikumu vietas. Bajero universitātes teātrī, kas tiek izmantots kristiešu dievkalpojumiem, svētdien nogranda spēcīgs sprādziens, pēc kā uzbrucēji atklāja uguni uz sanākušiem ticīgajiem.

Oficiālas informācijas par iespējamo upuru skaitu nav, bet aģentūras AFP korespondents notikumu vietā redzēja aptuveni 20 nogalinātos.

Dievkalpojumu universitātē parasti apmeklē vairāki desmiti studentu.

Kā vēsta aculiecinieki, uzbrucēji ieradās ar automašīnu un diviem motocikliem, metot uz dievlūdzējiem paštaisītas bumbas un atklājot uguni uz cilvēkiem, kas mēģināja aizbēgt.

Atbildību par uzbrukumu pagaidām neviens nav uzņēmies, bet līdzīgus uzbrukumus iepriekš veicis islāmistu grupējums “Boko Haram”.

Sektas rīkotajos uzbrukumos un terora aktos, kas galvenokārt notikuši pamatā musulmaņu apdzīvotajā Nigērijas ziemeļdaļā, kopš 2009.gada vidus nogalināts vairāk nekā tūkstotis cilvēku.

Pagājušā gada augustā “Boko Haram” uzņēmās atbildību par ANO misijas uzspridzināšanu Abudžā, nogalinot 25 cilvēkus.

Līdz šim asiņainākais sektas sarīkotais uzbrukums notika 20.janvārī, kad koordinētos sprādzienos un apšaudēs valsts otrajā lielākajā pilsētā Kano tika noslepkavoti 185 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+