Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Kristija izsolē – mikročipa prototips un Šerloka Holmsa stāsta manuskripts

Ekrānšāviņš no chriesties.comEkrānšāviņš no chriesties.com

Šodien Kristija izsolē Rokfellera centrā Ņujorkā tiks pārdots raibs krājums – Artura Konana Doila un Džeroma Deivida Selindžera manuskripti, senas un vērtīgas grāmatas, kā arī 1958. gadā tapis mikročipa prototips, vēsta portāls livescience.com.

Kaut arī mikročipa prototips noteikti ir ļoti neparasta un vērtīga liecība par datoru ēras pirmsākumiem (tā iespējamo cenu izsoles rīkotāji lēš 1-2 miljonu dolāru robežās), plašas sabiedrības uzmanību piesaistījusi iespēja aplūkot vienu no Šerloka Holmsa stāstiem “Melnā Pētera piedzīvojums” – tam līdzi nāk paša Doila parakstīta vēstule Pīteram F. Koljeram, žurnāla “Collier’s Weekly” dibinātājam, 1908. gada Ziemassvētkos. Izsoles rīkotāji lēš, ka manuskripts varētu tikt izsolīts par 250 līdz 350 tūkstošiem dolāru.

Mazāku cenu gan paredz 41 vienai Selindžera vēstulei, ko viņš rakstījis kādai savai fanei desmit gadu garumā, kaut arī 66 lappušu kopojums ir plašākā zināmā Selindžera sarakste, kas jebkad nonākusi izsolē, un, saskaņā ar Kristija pārstāvju atzinumu, satur daudz vērtīgas informācijas par “Pie kraujas rudzu laukā” autoru.

Grāmatu mīļotājiem Kristija izsole piedāvā arī citus vērtīgus ieguvumus, piemēram, retu 16. gadsimta Bībeli ebreju valodā , “Mazā prinča” pirmizdevumu ASV ar Antuāna de Sentekziperī ilustrāciju un ierakstu un citus retumus.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+