×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Kristija izsolē – mikročipa prototips un Šerloka Holmsa stāsta manuskripts

Ekrānšāviņš no chriesties.comEkrānšāviņš no chriesties.com

Šodien Kristija izsolē Rokfellera centrā Ņujorkā tiks pārdots raibs krājums – Artura Konana Doila un Džeroma Deivida Selindžera manuskripti, senas un vērtīgas grāmatas, kā arī 1958. gadā tapis mikročipa prototips, vēsta portāls livescience.com.

Kaut arī mikročipa prototips noteikti ir ļoti neparasta un vērtīga liecība par datoru ēras pirmsākumiem (tā iespējamo cenu izsoles rīkotāji lēš 1-2 miljonu dolāru robežās), plašas sabiedrības uzmanību piesaistījusi iespēja aplūkot vienu no Šerloka Holmsa stāstiem “Melnā Pētera piedzīvojums” – tam līdzi nāk paša Doila parakstīta vēstule Pīteram F. Koljeram, žurnāla “Collier’s Weekly” dibinātājam, 1908. gada Ziemassvētkos. Izsoles rīkotāji lēš, ka manuskripts varētu tikt izsolīts par 250 līdz 350 tūkstošiem dolāru.

Mazāku cenu gan paredz 41 vienai Selindžera vēstulei, ko viņš rakstījis kādai savai fanei desmit gadu garumā, kaut arī 66 lappušu kopojums ir plašākā zināmā Selindžera sarakste, kas jebkad nonākusi izsolē, un, saskaņā ar Kristija pārstāvju atzinumu, satur daudz vērtīgas informācijas par “Pie kraujas rudzu laukā” autoru.

Grāmatu mīļotājiem Kristija izsole piedāvā arī citus vērtīgus ieguvumus, piemēram, retu 16. gadsimta Bībeli ebreju valodā , “Mazā prinča” pirmizdevumu ASV ar Antuāna de Sentekziperī ilustrāciju un ierakstu un citus retumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+