Mobilā versija
+4.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
21. maijs, 2015
Drukāt

Kristija izsolē pārdotas pēdējā Krievijas cara ģimenei piederējušas lietas (2)

Foto: christies.comFoto: christies.com

Kārbiņa tabakas uzglabāšanai pārdota par 665 000 dolāru.

Kristija izsolē Ņujorkā pārdoti vairāki unikāli mākslas priekšmeti, kas saistīti ar Krievijas cara – Romanovu dzimtas vārdu, raksta Gazeta.ru.

Kopējā summa, par kuru pārdoti priekšmeti, ir 5 358 000 dolāru. Dārgākais no pārdotajiem priekšmetiem – apzeltīta, ar smaragdiem rotāta kārbiņa, kurā glabāta tabaka un kuru imperators Nikolajs II savulaik uzdāvinājis Bulgārijas vēstniekam Krievijā.

Līdztekus dažādām greznumlietiņām, aproču pogām un tamlīdzīgi, pārdoti arī unikāli dokumenti – lielā kņaza meirtu Ņinas un Ksenijas pases, blīva papīra loksnes 44×58 cm izmērā ar Krievijas impērijas ģerboni, īpašnieka fotogrāfiju un uzrakstu krievu, angļu un vācu valodā: “Ar Dieva žēlastību mēs, Nikolajs II, Krievijas imperators un patvaldnieks…”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ir nu gan mentalitāte – andelēties ar mirušu cilvēku mantām !!!
    =======================================
    Vispār jau laikam visi Krievijas cari ir bijuši “nekrievi”, tātad – okupanti…

  2. [..] lielā kņaza meirtu Ņinas un Ksenijas pases, [..]
    Vajadzētu zināt atšķirību starp “lielu kņazu”un “lielkņazu”: kņazi varēja būt lieli vai mazi, tomēr palika tikai kņazi, savukārt ‘liekņazs’ bija tituls, kuru piešķīra tikai cara dzimtas piederīgajiem.

ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot aizturētos protestētājus (2)Eiropas Savienība (ES) pirmdien aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot protestos pret korupciju svētdien aizturētos demonstrantus.
Draugiem Facebook Twitter Google+