Kultūra
Mūzika

Kristīne Adamaite, Artis Sīmanis un Inga Šļubovska-Kancēviča Liepājas ērģeļmūzikas festivāla noslēgumā0


Kristīne Adamaite, Inga Šļubovska-Kancēviča un Artis Sīmanis.
Kristīne Adamaite, Inga Šļubovska-Kancēviča un Artis Sīmanis.
Publicitātes foto

Sestdien, 21. septembrī, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē astoņpadsmitā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla noslēguma koncertā “Tālajā dārzā” piedalīsies Inga Šļubovska-Kancēviča (balss), Artis Sīmanis (altsaksofons) un Kristīne Adamaite (ērģeles), izpildot romantiskākos latviešu komponistu skaņdarbus.

Sapņi un ilgas, atmiņu smeldze un saldums, cerības, vīzijas un lielie, neatbildamie jautājumi – tāda ir programmas tēlu pasaule. Koncertprogrammas nosaukums “Tālajā dārzā” ir atsauce uz 2019. gada jubilāra Tālivalda Ķeniņa dziesmu “Tālā dārza putns” ar Zinaīdas Lazdas dzeju. Koncertā dzirdēsim arī Pētera Vaska, Valda Zilvera, Ērika Ešenvalda, Alfrēda Kalniņa, Uģa Prauliņa un citu komponistu skaņdarbus.

Jau iepriekš ziņots, ka dziedātājas Ievas Paršas vietā koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča, nenoliedzami, viena no beidzamo gadu vadošajām operu un koncertu dziedātājām Latvijā. Dziedātāja ir pieprasīta starptautiskos festivālos, vokālsimfonisku darbu uzvedumos Latvijā un ārzemēs, operu un klasisko operešu izrādēs un solokoncertos. Vairāki latviešu komponisti komponējuši skaņdarbus viņas balsij. Ingas Šļubovskas-Kancēvičas koncertrepertuārs aptver baroka mūziku, Vīnes klasiķus, vācu, franču un latviešu romantiskās mūzikas autorus, kā arī 20. gadsimta mūziku.

Artis Sīmanis ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas saksofona klases profesors, no 2007. līdz 2017. gadam arī akadēmijas rektors. Savā profesionālajā darbībā Artis Sīmanis muzicējis gan orķestros un mazāka sastāva ansambļos, gan uzstājies kā solists. Viņš ir Rīgas Saksofonu kvarteta izveidotājs (1992), ar kuru koncertējis gandrīz visā pasaulē. Par saksofonmūzikas popularizēšanu 2010. gadā apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni. Šobrīd saksofonists aktīvi koncertē kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti, ar kuru ierakstījis arī četrus kompaktdiskus. Kristīne Adamaite, viena no Latvijas vadošajām ērģelniecēm, šobrīd ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļspēles docētāja un Lutera akadēmijas ērģeļspēles pasniedzēja. Kristīne Adamaite ir uzstājusies ar Latvijas Radio kori, Valsts akadēmisko kori “Latvija”, solistiem un orķestri “Kremerata Baltica”. Viņa ir pirmatskaņojusi daudzus latviešu komponistu skaņdarbus, un kopš 1991. gada ir Rīgas Doma koncertērģelniece, kopš 1996. gada – Anglikāņu baznīcas ērģelniece.

Līdz 14. oktobrim Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas logos būs skatāma Valtera Pelna fotoizstāde “Mūzikas instrumentu karalienes iekšējais skaistums”, kurā redzama tā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu daļa, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejama – ērģeļu iespaidīgā arhitektūra no iekšienes, metāla un koka stabuļu izkārtojums un sarežģītie vēsturiskie mehānismi, kas darbina šo iespaidīgo baroka instrumentu.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rādīs Anšlava Eglīša lugu “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Viens no unikālākajiem Latvijas mākslas veikumiem.” Paziņoti Purvīša balvas nominanti šā gada trešajā ceturksnī
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
4 stundas