×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Kristīne Kārkle-Puriņa: “Galvenais, darīt no sirds!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Mūzikai ir jāmainās, arī tautas mūzikā ir jāizmanto mūsdienu elementi, lai cilvēkos radītu interesi,” radio raidījumā “Pi myusim Latgolā” atzīst etnomuzikoloģe, vijolniece un dziedātāja Kristīne Kārkle-Puriņa.

Viņa ir pārliecināta, ka folklora neizzudīs, gluži otrādi – izmantojot laikmetīgas formas, tā kļūs aizvien populārāka, piesaistot arvien plašāku klausītāju loku. Vienlaicīgi mūziķe uzsver, ka, veidojot aranžējumu, nedrīkst pazaudēt tautas dziesmas unikālo kodu.

Kristīne sevi sauc par etnomūziķi, nesaucot konkrētu žanru, kurā viņa darbojas: “Es varu etnomūzikas elementus izmantot, strādājot arī popmūzikas un rokmūzikas lauciņā. Spēlēju ļoti dažādu mūziku kopā ar dažādiem mūziķiem. Gadā tie ir septiņi līdz desmit projekti.”

Par savu panākumu atslēgu Kristīne min darbu: “Visu laiku jāattīstās, jāpierāda sevi, savas darbaspējas. Tas nav noticis viena gada laikā. Es vienkārši daudz esmu strādājusi, principā no sešu gadu vecuma uz to gājusi.”

Kristīne ir daudzu muzikālu projektu, teātra izrāžu un mūzikas ierakstu dalībniece, viņa muzicē trio “Šmite Kārkle Cinkus”. Absolvējusi etnomuzikoloģijas programmu Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņas dzimtā pilsēta ir Līvāni, un radio raidījumā “Pi myusim Latgolā” viņa atzīst, ka interese par folkloru radusies viņas mammas Annas Kārkles ietekmē, kura Līvānos vada folkloras kopu “Ceiruleits”.

Pirms diviem gadiem Kristīne iesaistījās etnorokgrupā “ElektroFolk”, kura šovasar izdevusi arī savu pirmo albumu “ELEKTRO”. Raidījumā Kristīne stāsta, ka “ElektroFolk” repertuārā aptuveni puse ir latgaliešu dziesmu, bet kopumā viņu izpildītie skaņdarbi ir ļoti dažādi: “Mums ir viens ļoti izteiksmīgs skaņdarbs, kas nāk no suitiem. Cenšos izdziedāt to manieri un arī izloksni. Ir arī mūzika, kas nāk no Balkānu reģiona, skandināvu valstīm.”

Kristīnes repertuāra izvēli ietekmējušas gan etnomuzikoloģijas studijas, gan ceļojumi uz dažādām pasaules valstīm.

Šobrīd Kristīne ir ļoti pieprasīta māksliniece un viņas koncertdarbība ir ļoti intensīva. Radio raidījumā “Pi myusim Latgolā” viņa gan atzīst, ka popularitāte nekad nav bijusi viņas mērķis: “Es vienmēr esmu spēlējusi to mūziku un ar tiem cilvēkiem, kas man patīk, un tad tās pārējās lietas pašas no sevis notiek. Galvenais ir darīt visu no sirds.”

Pilnu interviju ar mūziķi var noklausīties ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+