Kultūra
Mūzika

Kristine Opolais: Manonas Lesko loma man ir liels izaicinājums 16

Publicitātes foto

17. jūnijā soprāns Kristīne Opolais dziedās titullomu Džakomo Pučīni operas “Manona Lesko” jauniestudējuma pirmizrādē Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, portālam LA.lv pavēstīja Liene Jakovļeva.

Jaunajā iestudējumā Kristīnes Opolais skatuves partneri būs britu baritons Kristofers Maltmens Lesko lomā un izcilais vācu tenors Jonass Kaufmans , kurš dziedās de Grijē lomu. Jauniestudējuma režisors ir Džonatans Kents (Jonathan Kent), bet iestudējuma muzikālais vadītājs – Antonio Papano.

Kristīne Opolais pirms pirmizrādes atzīst, ka jūtas laimīga, strādājot ar tāda līmeņa profesionāļiem. “Es ne tikai baudu šo procesu, bet arī savā balsī ik dienas atklāju jaunas iespējas. Ja līdz šīm Manona Lesko manā uztverē bija melnbalta, tad šobrīd šī loma ir ieguvusi visas varavīksnes krāsas. Manonas Lesko loma man ir liels izaicinājums arī aktieriskā ziņā, jo tas ir ļoti daudzslāņains tēls – jauka, atvērta, emocionāla un pat naiva operas sākumā, rūgtuma un vienlaikus cerību pilna tās turpinājumā un absolūti satriekta, tomēr dzīvot un mīlēt alkstoša operas finālā,” stāsta māksliniece.

Ar aizrautību Kristīne Opolais runā par iestudējuma muzikālo vadītāju Antonio Papano, kurš katru iestudējumu bagātina ar detaļām un krāsām, un vienmēr ir klāt visos skatuves mēģinājumos. Savukārt Jonass Kaufmans ir ne tikai “fantastisks kolēģis, bet arī brīnišķīgs skolotājs, jebkurš viņa ieteikums ir noderīgs un iedarbīgs, mēs abi baudām viens otru emocionāli un aktieriski”.

Tāpat kā Kristīnei Opolais, arī Jonasam Kaufmanam un Kristoferam Maltmenam šī būs pirmā satikšanās ar operas “Manona Lesko” tēliem, arī Antonio Papano šo operu diriģēs pirmoreiz, savukārt režisoram Džonatanam Kentam šis būs pirmais mūsdienīgā stilistikā veidotais iestudējums.

Džakomo Pučīni opera “Manona Lesko” Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā nav iestudēta jau 30 gadus, tādēļ pirmizrāde ir īpaši gaidīts notikum.

Šajā sezonā “Manona Lesko” izrādes Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā plānotas arī 20., 24., un 28.jūnijā, kā arī 1., 4., un 7.jūlijā. 24.jūnija izrādi tiešraidē uz kinoekrāniem varēs vērot daudzu pasaules valstu opermīļi. Latvijā operas tiešraidi ar Kristīni Opolais titullomā varēs vērot kinoteātrī “Cinamon”.

LA.lv