×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Kristīnes Kvitkas personālizstāde galerijā “Antonija”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klasiskās mākslas galerija „Antonija” aicina mākslas cienītājus un interesentus no 4. decembra līdz 2014. gada 15. janvārim apmeklēt gleznotājas Kristīnes Kvitkas (1983) personālizstādi „Es tur biju. Atmiņas un nemainība…”, kurā lielākoties būs izstādīti mākslinieces jaunākie darbi.
Šī ir Kristīnes Kvitkas personālizstāde Latvijā pēc divu gadu pārtraukuma, tomēr pa šo laiku ir atklāts divas personālizstādes Itālijā – “I codici della natura” un “Light cube”. Pašlaik tiek gatavota jauna personālizstāde Romā.
Pati māksliniece par šajā izstādē redzamajiem darbiem:

“Lai aprakstītu pirmo iespaidu, ko varētu sniegt šī izstāde, jāsaka, ka tā ir novērojumu un vizuālo atmiņu albums, kuru esmu veidojusi iedvesmojoties no Latvijas dabas. Gleznu sērija pārsvarā balstās uz manām rudens izjūtām. Tas nav rudens krāšņais zelts, bet gan drīzāk tā beigu rūsa. Ziema nemanīgi pilinājusi aukstuma esenci un, atkal jau uzvarēdama, pieskaņo dabu savai pasaules izjūtai.
Gleznojot lakoniski, darbi veidojas kā mēžu, lauku, jūras ikonas. Es cenšos parādīt šī laika – rudens un ziemas, vienkāršo skaistumu, parādīt skaistumu tur, kur to nemēdz saskatīt, un piešķirt vērtību aizmirstībā paliekošajam vai nepamanītajam. Kā brūnās koku lapas pret pelēkajām debesīm manās gleznās iegūst vara un misiņa nokrāsu, tā vēlos aicināt skatītāju pievērst uzmanību sev patiesi svarīgajām lietām, kas bieži paliek nenovērtētas.”

Par nozīmīgu šīgada notikumu var uzskatīt mākslinieces iekļūšanu Starptautiskā gleznotāju konkursa “Young Painter Prize 2013” finālā. Piecpadsmit konkursa finālistu darbi ir aplūkojami izstādē Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā CAC līdz 2014. gada 19. janvārim.

Kristīni Kvitku jau no bērnības ir valdzinājusi māksla un ar ģimenes atbalstu viņa savu mākslas ceļu uzsāka zīmēšanas pulciņos un turpināja Rīgas Centra rajona Daiļamatniecības pamatskolā, tad Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (diplomdarbs „Melanholija”, vad. Aija Jurjāne) un kā pašsaprotams turpinājums sekoja Latvijas Mākslas akadēmija, kur K. Kvitka iesaistījās Erasmus apmaiņas programmā un mācījās Lečes Mākslas akadēmijā, Itālijā, (bakalaura darbs „Negramaro”, vad. Uno Daņiļevskis), bet 2010. gadā pabeidza Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru („Murales”, vad. Aleksejs Naumovs).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+