×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Kristīnes Luīzes Avotiņas krāšņais “Ceļojums”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien 3. jūlijā plkst. 17.00 “Māksla XO” galerijā Elizabetes ielā 14 tiks atklāta mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Ceļojums”, vēsta galerija.

Doma par izstādi māksliniecei radusies pērnajā pavasarī, kad viņa divus mēnešus dzīvoja un gleznoja Parīzē. Izstādē būs skatāmi jaunākie darbi, kuros attēloti ceļojuma iespaidi no Parīzes, Barselonas un Latvijas, kas tapuši pēdējo sešu mēnešu laikā.

Ceļojumi Kristīnei Luīzei Avotiņai vienmēr bijuši nozīmīga dzīves sastāvdaļa, kas ļauj pilnveidoties gan kā gleznotājai, gan cilvēkam. Māksliniece atzīst, ka, gleznojot darbus šai izstādei viņa nonākusi pie atziņas, ka pati dzīve ir ceļojums. “Nejauši sāku attālināties no konkrētu iespaidu attēlošanas. Dažās no gleznām esmu uzgleznojusi savas sajūtas, kas man radušās it kā ikdienišķās dzīves situācijas,” pauž māksliniece.

Par vienu no centrālajiem izstādes darbiem ir kļuvusi glezna “Leduspuķe” – dreifējošs aisbergs, ap kuru izplaukuši magoņu ziedi. “Es mēdzu reizēm par daudz aizdomāties par nākotni, to cik daudz tajā ir nezināmā. Gleznā “Leduspuķe” es vēlējos uzgleznot sajūtu, ka nezināmais ir skaists, ka no tā nav jābaidās, bet jāļaujas, tāpat kā mīlestībai un ceļojumam,” stāsta Kristīne Luīze Avotiņa.

Izstāde “Ceļojums” iznāks arī Rīgas ielās. Sadarbībā ar Baltic Taxi, ir izveidoti trīs īpaši taksometri, kuri rotāti ar mākslinieces gleznu elementiem, turpinot iepriekšējai sadarbībai ar mākslinieci, kad tika radīts Baltic Taxi 2014. gada kalendārs.

Izstādes apmeklētājiem, izsaucot Baltic Taxi, nosaucot paroli “Kultūras taksometrs” un uzrādot izstādes ielūgumu, būs iespēja saņemt 10% atlaidi braucienam.

Izstāde apmeklētājiem būs apskatāma līdz 29. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+