×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. jūnijs, 2012
Drukāt

Krištopāna pēdejās sekundes vārti ieceļ Latviju nākamajā kārtā

Latvijas handbola izlases milža Daiņa Krištopāna pēdējā sekundē gūtie vārti 2014. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas izšķirošajā mačā ļāva panākt 27:27 neizšķirtu pret Igauniju, kas mūsējos iecēla turnīra nākamajā kārtā.

Divas svarīgākās spēles pret Turcijas un Igaunijas izlasēm Latvijasvalstsvienībai, kas dažādu iemeslu dēļ Mersinā bija bez vairākiem līderiem, padevās ar trilleru cienīgām spēles galotnēm. Abās mūsējie izkļuva cauri sveikā, kas nākamajā sezonā ļaus turpināt cīņu kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā. Jau ar cita līmeņa komandām, ar Eiropas grandiem, tādējādi neizkrītot no augstākā līmeņa spēļu aprites.

Sazvanot Latvijas valstsvienības treneri Valdi Labanovski Mersinā, pirmais jautājums paspruka pats no sevis – cik daudz sirmi mati iegūti šajās divās dienās?

– Jāiet pie spoguļa. Gandrīz vai būs arī (smejas). Praktiski mēs šajās trīs spēlēs izdarījām visu ko varējām. Diez vai daudzi pirms došanās uz Mersinu paredzēja, ka ar mūsu iztrūkumiem sastāvā nezaudēsim nevienu spēli.

– Abas izšķirošās spēlēs beidzās neizšķirti un abas bijā kā ar Hičkoka rakstītu scenāriju. Sāksim ar pēdejo – būt vai nebūt maču pret igauņiem!

– Bijām vadībā, pēc būtības tā bija uzvarēta spēle. Tomēr esam jauna komanda un pietrūka pieredze bez lieka stresa pabeigt spēli. Sanāca vēl trakāk – pēdejā minūtē nokļuvām zaudētājos. Neizšķirtu Dainis Krištopāns panāca pēc deviņu metru brīvmetiena pēdējā sekundē pāri igauņu mūrim. Tā gan nebija tāda klasiska situācija pēc spēles beigām – mūsu rīcībā bija trīs sekundes, Dainis varēja ieskrieties un mest lēcienā.

– Igauņi šajā turnīrā bija favorīti. Pat grūti iedomāties viņu vilšanos…

– Ne tikai handbolā, arī citos sporta veidos šādos turnīros uzvaras izcīna ar aizsardzību. Igauņi pirmajā dienā turkiem iemeta 35 vārtus un tomēr spēli zaudēja. Manuprāt, tas viņiem bija lūzuma punkts. Mēs pret turkiem ielaidām tikai 20 vārtus, šodien – 27. Jā, mums ir problēmas ar vārtu gūšanu un pāri trīsdesmit vārtiem tiekam reti. Tas ir virziens, kurā jāstrādā. Taču tajā pat laikā visi spēlētāji parādīja raksturu, bez atlaidēm cīnījās aizsardzībā. Labi komandu pavilka vārtsargi. Un beigās rezultāts ir mums labvēlīgs.

– Vēl viena traka spēle turnīra otrajā dienā pret mājiniekiem – arī tur bija neticama izglābšanās!

No vienas puses izglābāmiem, no otras- arī turkus varējām uzvarēt. Pēdējā minūtē bijām vadībā ar 20:19, Raimonds Šteins atvairīja 7 metru soda metienu un mums bija uzbrukums. Pietrūka pieredze, šo uzbrukumu pabeidzām bez metiena un turki tūdaļ panāca neizšķirtu. Jā, pirms tam bija arī 17:19 un nācās nomainīt vārtsargu pret laukuma spēlētāju. Tas nostrādāja un savu panācām.

– Kādas ir galvenās atziņas, ko no šī turnīra paņemt līdzi turpmākajām cīņām?

– Šis jaunais komandas sastāvs ieguva nenovērtējamu pieredzi. Viņi nonāca situācijā, kad dažādu iemeslu dēļ nav vairāku komandas līderu un ir jāspēlē pašiem. Pirms došanās uz Turciju bija bažas, vai puiši nepārdegs. Taču viņi pierādīja, ka spēj uzņemties atbildību, ka var šādas cīņas uzvarēt. Kā jau teicu iepriekš, maksimālais plāns bija pirmā vieta, minimālais – otrā. Palikām pie minimālā, lai gan nezaudējām nevienu spēli un paši izdarījām visu, kas no mums atkarīgs.

Latvijas izlase D grupas turnīru ar četriem punktiem pabeidza otrajā vietā. Pirmajā spēlē izcīnītā pārliecinoša 36:10 uzvara pār Maltu mūsējiem nodrošināja labāku vārtu attiecību kā divu citu apakšgrupu otro vietu ieguvējiem.

 

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS

D grupa Mersinā (Turcija)

Latvija – Turcija 20:20 (8:11). Krištopāns 6, Vadzītis, Arājs un Borodovskis 3, Gremzde un Pavlovičs 2, Borisenko 1.

Latvija – Igaunija 27:27 (13:12). Tuminskis 8, Krištopāns 7, Valkovskis 4, Pavlovičs 3, Gremzde un Borodovskis 2, Arājs 1.

1. Turcija 2-1-0 96:72 5

2. Latvija 1-2-0 83:57 4

3. Igaunija 1-1-1 118:85 3

4. Malta 0-0-3 46:129 0

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+