×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. februāris, 2018
Drukāt

Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu! (34)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Raksta autors – Ģirts Valdis Kristovskis, Ventspils domes deputāts

Konsekvences trūkums – tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos. Pārsteidz ne tik daudz fakts, ka valsts prezidents Raimonds Vējonis, ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola prasību atkāpties ir izteikuši vēl pirms Latvijas bankas prezidentam ir celta apsūdzība, bet galvenokārt tas, ka līdzīgās situācijās iepriekš tik neizlēmīgās un pielaidīgās amatpersonas, valsts reputācijas vārdā, tieši šajā reizē parāda uzstājīgumu un rīcības pazīmes.

Protams, mēs, Ventspils domes deputāti, Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis, līdzīgi kā daudzi, par I.Rimšēviča nodarīto vai viņa apmelošanu varam spriest tikai no publiski izskanējušajiem faktiem, bankas prezidenta paša teiktā, kā arī tiesībaizsardzības institūciju rīcības un paziņojumiem pēdējo dienu dramatisma pilno notikumu gaitā.

Tomēr būdami Ventspils pilsētas domes mazākuma deputāti, mēs varam ar pārliecību apgalvot, ka neesam manījuši ne valsts prezidenta, ne ministru prezidenta, ne finanšu ministres bažas par jebkādiem valsts reputācijas riskiem brīžos, kad šīs augstās amatpersonas bez mazākiem aizspriedumiem pretimnākoši sadarbojas ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu, kuram tiesa liegusi ieņemt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu, kurš to ir prettiesiski sagrābis, kuram jau ilgus gadus ir celta apsūdzība par milzīga apjoma finanšu un ietekmes noziegumiem.

Mēs uzskatām, ka šādi dubultie standarti, šāds konsekvences trūkums ir ne mazāks kaitējums valsts reputācijai, tās pārvaldībai un tiesiskumam, kā Latvijas bankas prezidenta mēģinājumi saglabāt amatu, lai paātrinātu patiesības noskaidrošanu.

Mēs vēlamies atgādināt, ka ZZS, Zaļā partija un partija “Latvijai un Ventspilij” daudzus gadus ne tikai iztop smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam, ne tikai laipni sēdina šo politiķi pie valdības koalīcijas galda, bet arī vairākkārt viņu ir izvirzījusi par savu Ministru prezidenta kandidātu!

Visās neskaitāmajās reizēs, kad pašmāju veselīgi domājošā sabiedrība un citu valstu politikas eksperti ir aizrādījuši, ka šāda apšaubāma izvēle met ēnu uz valsti, sēj šaubas par tās tiesiskumu, stiprina korupciju, A.Lembergu atbalstošie spēki un partijas ir bijušas nedzirdīgas, ir attaisnojušās, ir aizbildinājušās ar baltiem diegiem šūtām atrunām par nevainīguma prezumpciju.

Šāda politiskā bezatbildība ir turpinājusies gadiem, taču tā divkosīgi tikusi piemirsta jau pirmajās stundās, ja runa ir par Latvijas valsts bankas prezidentu!?… Tātad runa ir par valsts augstāko amatpersonu konsekvenci, arī par godaprātu. Pareizāk sakot, par tā trūkumu, ja valsts un pārvaldes reputāciju vienā gadījumā ir svarīga, bet citā ir paslaukāma zem tepiķa, tiek pakārtota un upurēta prettiesiski ievēlētā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja ietekmes saglabāšanai un interešu uzturēšanai.

Mēs neuzskatām, ka Valsts prezidentam R.Vējonim, ministru prezidentam M.Kučinskim, finanšu ministrei D.Reizniecei-Ozolai un citiem politiķiem attiecībā pret Latvijas bankas prezidentu I.Rimšēviču, viņa darbību vajadzētu būt pielaidīgākiem nekā citkārt.

Tomēr mēs ceram, ka izvirzot prioritāšu priekšplānā valsts reputāciju, valsts vara sāks cienīt sevi pati un nepakļausies spēkiem, kas dažu dienu laikā cenšas panākt nekavējošu izrēķināšanos ar Latvijas bankas prezidentu I.Rimšēviču.

Mēs sagaidām, ka valsts augstākās amatpersonas, tiesībaizsardzības iestādes, patiesās rūpēs par valsts reputāciju, parādīs gribu un pievērsīsies arī prettiesiskajai Ventspils pārvaldes situācijai, neatstās to autoritāras un prettiesiskas vietējās pārvaldes ziņā, kuras karogu, prettiesiski sagrābis, pašapzinīgi un lepni tur smagos noziegumos gadiem ilgi apsūdzēta un iztiesāšanas procesā esoša persona – Aivars Lembergs.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Arī mans vērtējums 10 balles

 2. Lembergs pēc aizturēšanas nosēdēja ilgāk par Rimševicu! Viņu vārdzina jau 9 gadus, nespējot atrast gana stiprus pierādījumus notiesāšanai. Laikam cer, ka nomirs, un lietu varēs slēgt.

 3. Bet Lembergs jau ir savējais! Atbildēt

  Kučinskis un Vējonis un Brigmanis nekad nedarītu pat vismazāko lai apgrūtinātu tik iespaidīgu personu! Nav ko sapńot!

 4. Vai tad Kristovskis izceļas ar nezagšanu? Jā, visi viņam skatās uz pirkstiem. Tātad godīgs? Kamēr neatklāsies dažas lietiņaa.

 5. Arvien skaidrāk iezīmējas aina. Ir spēki, kurus pieņemts uzskatīt par nacionāliem. bet kuri patiesībā aizstāv šeit ārzemju imtereses. Arvalstu oligarhi intereses.
  Nu par Kristovski – viņš ir izsenis uzstājies pret Lembergu. Bet ja vel ari par amīšu banku interesēm, tas vēl jo skaidrāk parāda. amerikāņu interešu reprezentators. Un pamazām izgaismosies šitā lieta.

 6. Piekriitu Kirstovskim par 100%. Rimsh veel nav izvirziita apsuudziiba, ka jau ZZS shavkas gatavi sist krustaa .. bet kaa ir ar Lemb? Tiesvediiba pret puzes hercogu, cilveeku sunja auguma ilgst 9g.! Kaapec KNAB tam veel nav piemeerojis amata pienaakumu ierobezhojumus?

 7. Izlasot Kristovska rakstu sapratu tikai to, ka Rimševics ir labs, nav ko uztraukties, vajag pagaidīt utt. Turpretī Lembergs nekavējoši jāliek cietumā. Brīnos par šā “kunga” interesantiem spriedelējumiem?!…

  • Kristovskis vienk. izmanto izdevību. Kurš aiz viņa stāv, neesmu petijusi, bet viņš ir no tiem, kuri laikam cierē uz varu Vpilī. smiekli nāk. Tās jaudas nav salidzināmas. tādi varneši var but izdevigi tikai tiem, kuri vēlas regulējamus bāloszēnus amatos.

 8. Jā… Lembergs dižojas Venstp. mūzikas skolas spāru svētkos…
  Premjer Kučinski, vai nemaz nav acu pierē? Un – ko Rimšēvičs izēdis? Un kam? Vai nepārsteidzāties? Aizturēšanas kadri – kā no spiegu filmas! Re nu, kas notiek ar AB banku! Vai Rimš. nebūtu jāļauj strādāt? Bet Kristovskis vienreiz izpaužas godavīra cienīgi, tā ir labā ziņa.

 9. CILVĒKS VĒL NAV NOTIESĀTS , BET SPRIEDUMS JAU IR ”IZMESTS” , T’;A BŪTĪUBĀ IR CILVĒKA NOMELNOŠANA , BŪS SPRIEDUMS TAD VARĒS KLAIGĀT. VINIEM VISU – CITAM NEKO. JA DOMĀTU PAR VALSTS INTERESĒM , KO ŠĪ KLAIGĀŠANA NES , … TIKAI ĻAUNUMU…

 10. Klusas Ģirta pārdomas zilā vakarā par Saeimas zālē nejauši ieraudzīto uzrakstu?

 11. Ģirt, paldies par darbību, ka nestāvi malā. Nāk 7.oktobris, iesaisties kaut kādā kustībā, piemēram, JKP – Jāņa Bordāna partijā. Tev ir labas ietrādes, tādēl tevi Jaunais Laiks, ko sauc par VIENOTĪBU, tevi izstūma no aprites, tāpat kā ļoti spējīgo, erudīto Aigaru Štokenbergu.
  ZZS pareģo sadarbību ar Saskaņu, kaut viņi to noliedz. NA- Latvijas kaognesēji, baro tautu ar “latvietību” īrijā, Lielbritānija un Maksātnespējas administrācijā, tiesu varā.

  Ģirt, viss farss, man liekas, ir arī pret gudro, spējīgo personību Rimšēviču, kurš tarucēja strādāt komunistu apvienībai L, V, K, B. – summa no sakaitāmo kārtības nemainās.

 12. KRISTOVSKIM 10 BALLES.

 13. valsts augshgalaa jau uz krediita dziivo lielaakaa dalja. ja ne naudas krediita , tad kameer nav notiesaats nav vainiigs krediita…

 14. Dubultstandarti, tāpat kā Orvela romānā.

 15. Piekrītu,kamēr nav stājies spēkā tiesas spriedums visās instancēs, tikmēr Rimšēvics ir nevainīgs.
  Kauns, ka valsts augstākās amatpersonas pielieto dubultstandartus. Tāpat kā Orvela romānā.
  Es aizsūtīšu viņiem to grāmatu.

 16. Piekrītu. Kā Rimšēviču tā Lembergu vajag nost no skatuves. Šie cilvēki pieder pagātnei.

 17. …taa arii pret Jums,Kristovski…

 18. Nu, bet tā arī ir! Pareiz Kristovskis saka!

 19. Latvijas Avīzes portāls nodarbojas ar cenzūru. Komentārus, kuri nepatīk, neuzrāda. No kā baidāties, LA kungi?

 20. Pilnīga taisnība Kristovska kungam. Lemberga jautājumu nerisina gadiem ilgi un tas ļoti grauj valdības prestižu. Latvijas bankas orezidentu I. Rimševiču ministri korī aicina nolikt amatu. Ko liks vietā? Pierādījumus neuzrāda Rimševiča kungam. Uzrādiet, tiesājiet, tad aiciniet atstāt amatu. Tukšas runas!

 21. Neesmu Kristovska baigais fans, bet pateica viņš šoreiz absolūti pareizi ! Precīzāk nevar pateikt ! Taču tam nav jēgas, jo gods un “viena taisnība visiem ” nav priekš ZZS un pārējiem “veciem āžiem”. Un Vienotību, diemž’ēl, turpat jāpiepluso.

 22. Beidzot viens pasaka, kā ir.
  Nez kāpēc pret Lembergu tās tiesvedības ievelkas un viņš savus netīros darbus aizvien turpina. Kā I. Sudraba metās cīņā par tiesisku valsti saistībā ar Lembergu. Nez kā būs ar tiesisko valsti attiecībā uz Rimšēviču.

 23. Kristovskis Ventspilii, Striikje Riigaa – TAAS IR ,,PUVES,, PASHVALDIIBAAS…PUVES !

 24. Juus esat nenormaals,Kristovska kungs ! Pastaastiet kaut ko par saviem PANAAKUMIEM ! Viens taads idiots (Spruudzs)jau bija…Ak , Dievs ! Atpestii jel Latviju no karjeristiem – idiotiem !

 25. noteikti. Purkšķšššssss – tāds ir tavas vāvuļošanas rezultāts. Pat bez smakas.

 26. Paldies Ģirtam Valdim Kristovskim, Dacei Kornai, Aivim Landmanim un Ivaram Landmanim, Ventspils domes deputātiem par atklāto vēstuli valsts augstākajām amatpersonām un visai Latvijas sabiedrībai! Svarīgi tieši šobrīd apzināties mirkļa traģismu. Mēs vienā dienā nenonācām līdz šim punktam valsts (Saeima, pašvaldības), finansu pārvaldes un uzraudzības, tiesībsargājošo valsts iestāžu (KNAB, Valsts Policija, Tiesu sistēma) struktūrās, kur, var nojaust, slēpjas prātam grūti aptverami, iepriekš nenosakāma izmēra bezdibeņi…, bet premjerministrs Kučinskis ir lepns par sasniegto. Mērķis ir skaidrs – vairot vairāk naudu valsts un pašu kasē vienalga kādiem līdzekļiem…

 27. ha, par pirmo vēl tā, bet otro lielkungu nu nekā, kā tad bērni tēvam knābs.

 28. Tas, ka Krievija asi atteicās sadarboties ar Lembergu jau ar naftas trubas aizgriešanas brīdi, nav traucējis saucamajām ZZS amatpersonām viņu bīdīt pa priekšu un bojāt tālāk saimnieciskās un tirdznieciskās attiecības ar kaimiņos esošo resursu lielvalsti. Tranzīta kravu katastrofālā samazināšanās virzienos caur Latvijas ostām ir galvenokārt iepriekšējās alkatīgās un aklās tranzītpolitikas nopelns. Bet pašlaik Latvijas dzelzceļš nodarbojas tikai un vienīgi ar ģimenei pietuvināto ierēdņu no Latvijas Kuģnieības pārpludināšanu uz Latvijas dzelzceļa un Satiksmes ministrijas varas struktūrām. Ja kuģniecībā no divsimts kuģiem ir palikuši desmit, tad bail domāt, kas paliks no Latvijas dzelzceļa un Latvijas tranzītkoridoriem….

 29. Cik naivi – neies jau savu ”maizes” tēvu tracināt- tur tā zilā burtnīciņa ar stipendiātiem…un arī I.Rimšēviča kustināšana arī var beigties bēdīgi : ja sāk liecināt pats Rimšēvičs – dažiem no VIP elites iznāks būt ”autā” ar saviem ”veikaliem”.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+