Dabā
Laika ziņas

Krīt 108 gadus vecs aukstuma rekords 16

Foto-LETA

Šorīt agri no rīta četrās meteoroloģisko novērojumu stacijās ir fiksēti jauni minimālās gaisa temperatūras rekordi, tostarp arī kāds 108 gadus vecs rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Dobelē minimālā gaisa temperatūra sasniegusi mīnus 10,7 grādu atzīmi, Pāvilostā zemākā temperatūra bijusi mīnus 8,8 grādi, Kolkā fiksēts mīnus 8,4 grādu sals, bet Ventspilī bijuši mīnus 7,9 grādi.

Līdzšinējais 9.novembra aukstuma rekords Kolkā bija mīnus 6,2 grādi, kas fiksēti 1995.gadā, arī Dobelē rekords bija saglabājies no tā paša gada – mīnus 9,6 grādi. Pāvilostā labots 1998.gada rekords, kad fiksēts mīnus 7,8 grādu sals.

Savukārt Ventspilī labots vairāk nekā 100 gadus vecs rekords – 1908.gadā šajā novērojumu stacijā fiksēts mīnus 7 grādu sals, bet šorīt bijis gandrīz par grādu aukstāks.

Trešdienas rītā gaisa temperatūra starptautiskajā lidostā “Rīga” pazeminājās līdz -12 grādiem, pārspējot galvaspilsētas 9.novembra aukstuma rekordu, liecina meteoroloģiskā informācija. Iepriekšējā zemākā gaisa temperatūra Rīgā šajā datumā bija -11,7 grādi 1995.gadā.

Kā ierasts, pilsētas centrā ir krietni siltāks gaiss – saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem sešos rītā Rīgas centrā bija -5,2 grādi.

Atbilstoši uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” datiem zemākā gaisa temperatūra valstī, -13 grādu, reģistrēta pie Rīgas – Liepājas šosejas, Dobeles novada ziemeļos.

Šodien Latvijā gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, palaikam spīdēs saule. Diena paies bez ievērojamiem nokrišņiem.

Pūšot lēnam līdz mērenam austrumu, dienvidaustrumu vējam, gaisa temperatūra dienā paaugstināsies līdz -2..+3 grādiem.

[meteoweather_map]

Saistītie raksti
LA.lv