×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
26. aprīlis, 2017
Drukāt

“Kritiskā masa”: policija izplata aicinājumu pirms “haotiskā brauciena” (2)

"Kritiskās masas" brauciens Rīgas ielās. Foto - LETA"Kritiskās masas" brauciens Rīgas ielās. Foto - LETA

Tuvojas 1.maijs, diena, kad noteikta velobraucēju daļa kā ikkatru gadu plāno doties masveida braukšanā pa pilsētas ielām. Dalībnieki šādā veidā cenšas vērst uzmanību uz veloinfrastruktūras problēmām pilsētā. Valsts policija atzīst, ka šis jautājums ir aktuāls, taču tajā pašā laikā atgādina par pastāvošajiem drošības riskiem pašiem dalībniekiem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, ko var radīt šāda masveida braukšana, kas bieži vien saistīta ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu. Tādēļ Valsts policija, it īpaši vecākus ar maziem bērniem aicina rūpīgi pārdomāt, vai dalība šajā braukšanā veicina mērķa sasniegšanu – drošu pilsētvidi velosipēdistiem.

Pieredze liecina, ka “Kritiskās masas” brauciena maršrutā nereti mēdz veidoties dažādas konfliktsituācijas, kuras izraisa gan velosipēdisti, gan citi ceļu satiksmes dalībnieki. Diemžēl konfliktsituācijas veidojas arī tādēļ, ka daļa velosipēdistu mēdz klaji neievērot ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, neievērojot luksoforu signālus, kā arī braucot pa brauktuvi vietās, kur paralēli tai ir izbūvēts velosipēdu ceļš.

Ir novērots, ka šajā braukšanā piedalās arī vecāki ar maziem bērniem, pakļaujot viņus riskam haotiskajā braukšanā – paši mazākie satiksmes dalībnieki sēž velosēdeklīšos vai arī brauc ar saviem velosipēdiem, norāda policija.

“Jāapzinās, ka braukšana “Kritiskajā masā” ir haotiska, velobraucēju kustības maršruts nav prognozējams, tādēļ ir jāsaprot, ka policija nevar pilnvērtīgi rūpēties par satiksmes dalībnieku – pašu velobraucēju, gājēju un citu transportlīdzekļu vadītāju – drošību pilsētā šādas braukšanas laikā. Valsts policija aicina apsvērt pastāvošos ceļu satiksmes drošības riskus un rūpīgi izvērtēt vai dalība šajā braukšanā veicina mērķa sasniegšanu,” uzsvērts policijas paziņojumā.

Tos velosipēdistus, kuri tomēr plāno piedalīties “Kritiskajā masā”, Valsts policija aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumu prasības, būt saprātīgiem un nepakļaut riskam sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas par murgiem, kurš to rakstījis? Jau vairākus gadus Kritiskā masa iztiek bez konfliktiem, kas agrāk bija pārsvarā tikai tāpēc, ka braucienam tika tīši uzsūtīta policija, kas piesējās par pārkāpumiem, kādu nemaz nav, pārsvarā par to, ka velo redz, nebraucot pa ietvi.
    Polcisti kļuvuši gudrāki un pilsētā patrulējošās ekipāžas bieži vien palīdz braucienam.
    Kritiskā masa ir svētki, ko organizē paši dalībnieki, piedalīšanās braucienā ir daudz drošāka nekā braukšana ikdienas satiksmē Rīgā, ko novērtē arī ģimenes ar bērniem, kuriem tā bieži vien ir vienīgā reize gadā, kad viņi var droši ar divriteņiem izbraukt pa pilsētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+