×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

Demogrāfs Ilmārs Mežs kritizē diferencēta neapliekamā minimuma ideju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Demogrāfs Ilmārs Mežs.

Demogrāfs, “Nākotnes fonda” valdes priekšsēdētājs Ilmārs Mežs kritizē Finanšu ministrijas (FM) piedāvāto diferencēta ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma ieviešanas ideju, norādot, ka šis piedāvājums nepalīdzēs sociālajām grupām, kas pakļautas nabadzības riskam, – daudzbērnu ģimenēm un vientuļajiem vecākiem.

FM piedāvāto diferencēto neapliekamo ienākumu modeli iepriekš kritizēja arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS). “Jaunais diferencētā nodokļa mehānisms ar pieaugošu neapliekamo minimumu izklausās taisnīgs un pareizs, bet, līdzko mēs pamodelējam, kā šī situācija iespaidos divas vislielākās riska grupas – daudz­bērnu ģimenes ar abiem strādājošajiem vecākiem un vientuļo vecāku ģimenes –, tad ne vienai, ne otrai grupai šis piedāvājums neuzlabo situāciju,” sacīja Mežs. “Diferencētais neapliekamais minimums palīdz vientuļajiem mazo algu saņēmējiem, kuriem nav apgādībā esošu bērnu,” viņš piebilda.

FM priekšlikums paredz, ka 2016. gadā tāpat kā līdz šim tiks piemērots mēneša neapliekamais minimums 75 eiro apmērā. 2017. gadā nodokļa maksātāji ar zemākām algām, iesniedzot VID gada ienākumu deklarāciju, varēs saņemt pārmaksāto nodokli. To pārrēķina, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu. Mazo algu saņēmējiem (līdz 380 eiro mēnesī) – neapliekamais minimums būs 100 eiro mēnesī. Strādājošajiem, kuri saņem darba algu no 380 līdz tūkstotim eiro mēnesī, neapliekamais minimums, piemērojot formulu, pakāpeniski samazināsies, bet darba algai virs tūkstoša eiro mēnesī neapliekamais minimums paliks 75 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kārtējo reizi cīnamies ar sekām, nemaz neredzot nabadzības īsto cēloni. Lielāko daļu visu mūsu nelaimju cēlonis ir neattīstītā ražošana, ar tai sekojošo bezdarbu, nabadzību, darba spējīgo cilvēku emigrāciju, zemo dzimstību un daudzas citas likstas. Ar pašreizējo PVN nodokļu sistēmu ražošanu nekad neattīstīsim. Ir vajadzīgas nevis sīkas un nenozīmīgas nodokļu izmaiņas, bet visas nodokļu sistēmas reorganizācija.

  2. ja nezināji – mums pie varas ir vairāku partiju koalīcija.

  3. Briseles progresīvo ienākuma nodokli un 6% PVN pārtikai Latvijā! Atbildēt

    Vienotībai jāizbeidz bezgalīgos nodokļu eksperimentus ar Latvijas iedzīvotājiem,kā laboratorijas trusīšiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+