Kritizē Kaļiņingradas apgabala militarizāciju 0

Kaļiņingradas apgabala militarizācija ir pretrunā Krievijas deklarētajam mērķim izveidot stratēģisko partnerību ar NATO, paziņojis Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites padomnieks Mindaugs Žičkus.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

“NATO un Krievijas samitā 2010. gadā Lisabonā tika paziņots par centieniem radīt reālu stratēģisko partnerību. Bet tas, kas notiek ar Kaļiņingradas apgabala militarizāciju ar modernajiem ieročiem, manuprāt, neatbilst izsludinātajiem mērķiem, mērķiem, ko deklarējusi ne vien NATO, bet arī NATO un Krievija,” Žičkus teica otrdien intervijā ziņu radiostacijai “Žiniu radijas”. Grībauskaites padomnieks norādīja, ka pretraķešu aizsardzība būs viens no sarunu tematiem svētdien un pirmdien gaidāmajā NATO samitā Čikāgā. “Pretraķešu aizsardzība ir viens no galvenajiem tikšanās mērķiem. Tiks paziņots par pretraķešu aizsardzības starpposma jaudu īstenošanu. Mēs ejam pareizajā virzienā, bet svarīgākais ir, ka kustība notiek virzienā, kas atbilst Lietuvas interesēm. Un Lietuvas interesēs ir, ka visas NATO dalībvalstis ir vienlīdz aizsargātas, vienlīdz efektīvi aizsargātas,” stāstīja Žičuks. Viņš arī sacīja, ka Lietuva cer NATO samita laikā saņemt kolektīvās aizsardzības garantijas, kā arī politisko atbalstu NATO spēku patrulēšanas misijai Baltijas valstu gaisa telpā.

“Mūsu interesēs pirmām kārtām ir garantijas kolektīvai aizsardzībai. Ir ļoti svarīgi, ka NATO apņemas aizsargāt visas NATO dalībvalstis saskaņā ar Vašingtonas līguma 5. pantu. Otrā prioritāte ir gaisa patruļmisija. Ir ļoti svarīgi, ka atbalsts šai misijai un tās pagarināšanai tiek pausts visaugstākajā līmenī. Tā ir ļoti svarīga misija Baltijas valstīm, tā ir zīme solidaritātei ar Baltijas valstīm. No mūsu puses Baltijas valstis ir atbildējušas uz lūgumiem un aicinājumiem un paziņos par mūsu ieguldījuma misijā palielināšanu,” pastāstīja Lietuvas prezidentes padomnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par svarīgu jautājumu, kas ir Lietuvas interesēs, Žičkus nosauca arī enerģētikas drošību, kurā Lietuva sagaidot nopietnus lēmumus. “Enerģētikas drošības ziņojums tiks apstiprināts, un tajā tiks novērtēti mūsu centieni,” klāstīja Žičkus. Viņš teica, ka daudz ir paveikts, lai pirms pusotra gada Lietuvā izveidotais Enerģētikas drošības centrs kļūtu par NATO centru. “Ir izpildīts daudz mājasdarbu, tostarp izveidotas telpas, atlasīti profesionāli eksperti un attīstīta sadarbība ar NATO struktūrām, lai veidotu labākus kontaktus un izpratni par to, ko vēlamies un varam dot NATO svarīgu uzdevumu izpildei. Un arī paveikts intensīvs darbs ar NATO partneriem, jo tieši viņu atbalsts noteiks, vai centrs kļūs par NATO nozīmes centru vai ne. Esmu priecīgs, ka arvien vairāk valstu, kas ir nozīmīgas NATO kontekstā, piemēram, Francija, Itālija, ASV, pauž mums atbalstu,” norādīja Grībauskaites padomnieks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.