Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
25. maijs, 2015
Drukāt

Kritizē Krievijas vēršanos pret nevēlamām organizācijām

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV paudušas nopietnas bažas par Krievijas prezidenta Vladimira Putina  parakstīto likumprojektu, kas tagad ļaus aizliegt valstij nevēlamas starptautiskas nevalstiskās organizācijas (NVO).

Jaunais likums, ko Krievijas parlamenta apakšpalāta atbalstīja pagājušajā nedēļā, atvieglos ārvalstu un starptautisko NVO slēgšanu un viņu darbinieku sodīšanu. Pēc Krievijas uzskatiem, atkārtotu pārkāpumu gadījumā viņiem draud pat kriminālatbildība un sods līdz sešiem gadiem cietumā. Saskaņā ar jauno likumu Krievijas Ārlietu ministrija un Ģenerālprokuratūra varēs lemt, kuras organizācijas atzīt par nevēlamām, un pēc tam Tieslietu ministrija šo informāciju publiskos. “Mēs bažījamies, ka jaunās pilnvaras vēl vairāk ierobežos pilsoniskās sabiedrības darbu Krievijā. Tas ir kārtējais piemērs, kas liecina par Krievijas valdības augošo vēršanos pret neatkarīgām balsīm un tīšiem soļiem izolēt krievu tautu no pasaules,” norādīja ASV Valsts departamenta pārstāve Marija Harfa.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+