×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Kritizē “Nord Stream 2” projektu (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Parlamenta lielākās frakcijas, Eiropas Tautas partijas (EPP), vadītājs Manfrēds Vēbers paudis bargu kritiku “Nord Stream 2” projektam, kas paredz palielināt Krievijas gāzes transportu uz Vāciju.

Vēbers norāda, ka paredzētais gāzesvads grautu ES ārpolitikas un drošības mērķus, palielinot atkarību no Krievijas gāzes giganta “Gazprom”. “ES riskē radīt kaitīgas sekas gāzes piegādei Viduseiropā un Austrumeiropā, tostarp Ukrainā, ņemot vērā “Gazprom” paziņojumu pārtraukt gāzes piegādes cauri Ukrainai, kad tiks pabeigta “Nord Stream 2″ būvniecība,” uzsver Vēbers vēstulē, kas nosūtīta Vācijas ekonomikas ministram Zigmāram Gabrielam un ES klimata politikas un enerģētikas komisāram Migelam Kanjetem. Viens no delikātākajiem jautājumiem par “Nord Stream 2” saistīts ar to, ka tā maršruts pa Baltijas jūras gultni varētu novirzīt daļu no diviem miljardiem eiro, ko Ukrainas ekonomika iegūst no gāzes tranzīta nodevām. Vēbers uzskata, ka šim projektam vajadzētu liegt jebkādu Eiropas finansiālo atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. KRITIZĒ CIK UZIET! Kāds no kritikas labums!? BŪVĒS UN ŠĶELS ES! Vai tad Krievijai ko citu vajag, ja ne Eiropas sašķelšanu??? Bez pielīdējiem Krievijai ir ĻOTI garlaicīgi!!!

  2. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    bet kā nopirt jaunus Šrederus?

  3. Kāds var paskaidrot, kāpēc valsts var veikt savas infrastruktūras izbūvi neitrālajos ūdeņos? Tad jau arī es varu neitrālos ūdeņos ierīkot kaut vai zemūdens viesnīcu un nevienam nemaksāt nekādus nodokļus. Bet vai apkārtējās valstis tam piekritīs, jo es šo viesnīcu apsargāšu un neļaušu tās teritorijā iekļūt nevienam citam, reāli es sagrābšu daļu neitrālās teritorijas. Varbūt es kaut ko nesaprotu?

Draugiem Facebook Twitter Google+