×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Kritizē Baltijas valstis par nenopietnu aizsardzību (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Neskatoties uz Ukrainas krīzes izraisīto sa­traukumu, Baltijas valstis neattiecas nopietni pret savas teritorijas aizsardzību, vēsta izdevums “Newsweek”, publicējot domnīcas “Cato Institute” pētnieka Teda Kārpentera rakstu, kurā Baltijas valstu ieguldījums savā aizsardzībā novērtēts kā nenopietns.

Rakstā norādīts, ka visas NATO valstis pēc samita 2006. gadā apsolījušas atvēlēt aizsardzībai ne mazāk kā 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet tikai dažas to patiešām izdarījušas. Tostarp arī Igaunija, bet tikai par mata tiesu. Kārpenters norāda, ka visu trīs Baltijas valstu valdības ļoti cenšas parādīt, ka nopietni attiecas pret aizsardzību, bet skaitļi to neapliecina. Viņaprāt, ņemot vērā esošo situāciju drošības jomā, pat 2% no IKP atvēlēšana aizsardzībai izraisa žēlumu. “Neviens netic, ka mazās Baltijas valstis varētu pašu spēkiem atvairīt Krievijas invāziju, bet nav par daudz gaidīt, ka tās uzkrātu pietiekamas militārās spējas, lai palēninātu virzīšanos uz priekšu un palielinātu Maskavas izmaksas asinīs un naudā,” uzskata Kārpenters, piebilstot, ka tas prasītu militāro izdevumu palielināšanu trīs līdz piecas reizes, bet Baltijas valstis, kā izskatās, negrasās to darīt. Viņaprāt, ASV vajadzētu aizdomāties par šādu sabiedroto vērtību, kas “pat nevēlas ieguldīt nopietnus pūliņus paši savā aizsardzībā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pirmā ir iekšējā drošība un tas nozīmē, ka ĀM jāvēršas ANO kopā ar okupācijā līdzvainīgajām ASV un Anglija jāpanāk okupācijas seku likvidēšana ! Tad nebūs šeit naidīgo elementu ! ! !

  2. Katrs deputats, kas nebalso par tuliteju 2% IKP atvelesanu aizsardzibai ir KRIEVIJAS IETEKMES AGENTS!

    • Kas cits varēja būt, ja pateicoties Bērziņa metodiskai darbībai ir izveidota prokrieviska valdība. Tagad mēs tēlojam, ka esam Eiropā, bet stūrējam pretējā virzienā. Laiks tādai politikai piešķirt speciālu apzīmējumu. Par ģērboni var izvēlēties kādu putnu ar divām galvām (abas smiltīs).

  3. … Ko citadu aizsardzibas politika varejam un varam sagaidit Bezabrene … ar pasreizejiem nomenaklaturas vaditajiem un to partiju iespaidotiem vel valsts vadiba … !!!!

    … Un, ka var sagaidit citadu situacijas izpratni no arvalstu analitikiem, ja musu VP un MP, ka ari Bezabrenes tris atbildigas ministrijas izveda realitate un sodien vel megina turpinat so vecas nomenaklaturas zombeto biedru, tik uzmanigo, un, un varbut 5. kolonnas iespaidoto, neintralo vai pat prokrievisko samierinasanas un izpatiksanai lidzigo politiku … neskatoties uz tadas politikas rastajiem draudiem valsts autonomijai, pat tas pastavesanai un tas autohtonas pamattautas tiesibam un izdzivosanai nakotne …

    .. Laiks atmosties pilsonu jaunai paaudzei, kura liekas ir sakusi izprast savas valsts esamibas un tas kulturas vertibu ka sev, ta mainosai pasaulei … !

  4. Mēs nevaram izšķirties, vai drīkst zemessargiem dot ieročus! Kāds vel iešaus kājā. Tas ir nopietns jautājums, ko vispusīgi jāapsver.

Draugiem Facebook Twitter Google+