×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. marts, 2017
Drukāt

Krītot no kraujas, radījām lidmašīnu. Saruna ar “Infogr.am” līdzdibinātāju Alisi Semjonovu (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Infogr.am” ir viens no pamanāmākajiem Latvijas jaun­uzņēmumiem: dibināts 2012. gadā, drīz atzīts par gada labāko jauno uzņēmumu Ziemeļeiropā, vēl pēc diviem gadiem vācu un britu investīciju fondi tajā ieguldīja 1,34 miljonus eiro un starptautiskais inovāciju medijs “Mashable” atzina “Infogr.am” par 2014. gada labāko interneta rīku. Tagad uzņēmums savu produktu – datu vizualizācijas rīku, ar kura palīdzību ērti veidot infografikas, – pārdod klientiem visā pasaulē. Marta sākumā šis datu vizualizācijas rīks ieguva kārtējo atzinību – Latvijas Dizaina gada balvu, bet pagājušā gada nogalē vienu no uzņēmuma līdzdibinātājām – Alisi Semjonovu – “Forbes” atzina par vienu no jaunajiem Eiropas līderiem. Tieši ar Alisi, kura par savu misiju uzskata arī karjeras tehnoloģiju nozarē popularizēšanu sieviešu vidē, šī saruna.

Ko jūsu uzņēmumam, kas guvis panākumus starptautiskajā vidē, nozīmē šāda Latvijā piešķirta atzinība kā Gada balva dizainā?

Alise Semjonova: – Šis ir pirmais gads, kad Latvijā šāda balva vispār tiek piešķirta. Tātad esam pirmie, kas to saņēmuši. Pēdējo divu gadu laikā esam būtiski pārveidojuši savu vizuālo identitāti, un šobrīd “Infogr.am” ir tieši tāds, kādam tam, mūsuprāt, arī būtu jāizskatās. Tāpēc ļoti labi, ka tieši tagad mūs ir novērtējusi profesionāļu žūrija. Katra balva ir liels gandarījums visai komandai. Ikdienā visi nodurtām galvām strādājam, bet brīžos, kad saņemam atzinību, izjūtam svētku sajūtu.

Vislielāko ieguldījumu dizaina attīstībā devis uzņēmuma galvenais dizainers. Mans uzdevums toties ir vairāk pētīt lietotāju pieredzi, vajadzības un ieteikt, kādam vajadzētu būt dizainam, lai būtu ērti mūsu rīku lietot. Iepriekš vizuālais bija vairāk manā ziņā, bet, kad pabeidzu maģistra studijas programmā “Cilvēka un datora mijiedarbība”, vairāk pievērsos lietotāja vajadzībām – nodarbojos ar skicēšanu, plānošanu un rīku prototipēšanu. Dizaina balva ir par visu kopā: gan kā datu vizualizācijas rīks izskatās, gan kā strādā, gan kā to ir novērtējuši lietotāji.

Teicāt, ka nu “Infogr.am” dizains ir tāds, kāds jums pašiem patīk. Vai tas nozīmē, ka viss ir sasniegts un tālākas attīstības nebūs?

Protams, ka būs attīstība. Ir noiets viens posms un jāraugās, kā tālāk attīstīt produktu, kā dot lietotājam vēl kādus jaunus rīkus, lai būtu ērtāk papildināt savus stāstus ar datiem. Meklējam visus iespējamos veidus, kā informāciju nodot vēl dinamiskāk, kā to varētu atainot daudzslāņaini, sākumā dodot mazāku informācijas apjomu, pēc tam lielāku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai bez krievu valodas Atbildēt

    zināšanām var šajā uzńēmumā strādāt?

Draugiem Facebook Twitter Google+