×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Kritums un tirgus spēles. Nebrauc līdz tukšai bākai! (1)

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Rīga 21. janvāra vakarā. Gluži kā sapnī, gluži kā aicinājums brīvdienās aizmirst taupību un pirmo reizi šoziem aizbraukt kaut kur tālāk.

Gadu sākot, rakstīju (un priecājos) par nestiņu, kurš Ziemassvētkos uzdāvināja mums 1,04 eiro par litru E95, piebildēju blakus “Trest” tablo ar vēl labākiem cipariem. Kā tad degvielas cenrāži izskatās šodien?

Uzreiz gan jāsaka – apzīmējums “šodien” nederēs, jo pārāk neprecīzs. Degvielas tirgotāji plūcas savā starpā, ar mums, maigi sakot, spēlējas ne tikai nedēļas, bet pat vienas dienas ietvaros. Šeit redzamais “sapņu foto” ar vienprātīgu “zem eiro”, ir tapis pagājušajā ceturtdienā. Piektdien skats bija sliktāks. Raibāks. Arī vakar “0,997”, ko par pašreizējo Latvijas vidējo līmeni uzskata Eiropu monitorējošais portāls www.energy.eu, praktiski atrast bija grūti. Bet ne neiespējami. Pirmdienā iespēju “palīst zem eiro” neatradu (šādu nedēļas sākumā paaugstinātu cenu fenomenu fiksē arī citu Eiropas valstu eksperti). Labākās cenas medības un iespējama veiksme, kas jāizmanto. Nebrauc līdz tukšai bākai! Ķer pareizo mirkli!

Bet Eiropas kopaina pašlaik ir šāda (skat. arī tabulu). Savienības vidējā E95 benzīna cena 20 janvāra dienās ir kritusies vēl par nepilniem pieciem centiem un pašlaik ir 1,2 eiro. Latvijas “lejupslīdes” rezultāts (otrais aiz Lietuvas) krietni labāks. Savādi gājis igauņiem – pēc fantastiska 0,95 eiro līmeņa sasniegšanas (21.01.) viņi līdz svētdienai atkāpušies gada sākuma līmenī.

Zemāko cenu “TOP 6” tāda jocīga šķiet Luksemburgas atrašanās starp valstīm ar krietni zemāku pārticības līmeni. Skaidrojums vienkāršs – šī valsts ir tik stipra, ka var atļauties visai zemus nodokļus. Degvielas akcīzes nodoklis tur, piemēram, ir tikai nedaudz augstāks nekā Latvijā, bet gandrīz divas reizes mazāks kā kaimiņiem Dānijā un Nīderlandē.

Augstāko cenu “TOP 6” pulciņā janvārī fiksētās izmaiņas ir daudz mazākas. Varētu teikt – niecīgas. Taču arī tur visas ar mīnuszīmi.

benzins_cenas

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krustpilī šobrīd jaukas cenas LPG.
    Lukoilā un Statoilā 0,535 Eur/L
    Galvers pat 0,475 Eur/L.
    Tai pat laikā pārējā Latvijā 0,579-0,589 Eur/L.
    Ja grib – tad var arī LPG cenas nolaist proporcionāli naftas cenas kritumam!

Draugiem Facebook Twitter Google+