×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Kritušos karavīrus “atbrīvo no dienesta” (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Aizsardzības ministrija ar atpakaļejošu datumu no dienesta atbrīvo Ukrainā kritušos karavīrus.

Šāda rīcība liedz viņu ģimenēm pabalstus un sociālās garantijas, paziņojusi Krievijas aktīviste Jeļena Vasiļjeva, kas nodarbojas ar informācijas vākšanu par kritušajiem nepieteiktajā karā. Šie spriedumi balstīti no militārpersonām saņemtajos dokumentos, kuros Ukrainā kritušos karavīrus no dienesta atbrīvo ar atpakaļejošu datumu, lai nebūtu jāmaksā bojāejas pabalsti piederīgajiem. No Orenburgas apgabala “uz mācībām pie Rostovas” nosūtītās vienības karavīri 17. septembrī pie Debaļceves, Doņeckas apgabalā, nokļuva apšaudē, un dzīvību zaudēja vairāk nekā 20 cilvēku, aptuveni 40 tika ievainoti. Praporščiku ģimenēm izmaksātas četras algas, seržantu – 
divas, ierindnieku ģimenēm – nekas, sacīja Vasiļjeva. Maksājumi noformēti kā pabalsti par atbrīvošanu no dienesta, kas tiek reģistrēti ar atpakaļejošu datumu – 4. septembri. Ukrainā kritušo Krievijas karavīru skaits jau pārsniedzis 3500, pagājušajā nedēļā sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja Vasiļjeva. Krievijas karavīri Ukrainā savu nogalināto biedru līķus met nestrādājošās šahtās, paziņojis Ukrainas Militāri politisko pētījumu centra vadītājs Dmitro Timčuks.

Kopš 5. septembra Ukrainas austrumos ir spēkā pamiera režīms starp valdības spēkiem un Krievijas atbalstītajiem separātistiem, taču abas konfliktā iesaistītās puses apsūdz viena otru tā pārkāpumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vainīgi rietumi. Iesaldēja manus kontus.

Draugiem Facebook Twitter Google+