Mobilā versija
-2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
29. augusts, 2014
Drukāt

Krīze Ukrainā samazina tūristu skaitu Latvijā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ukrainas krīzes dēļ Krievijas tūristu skaits Eiropā ir samazinājies par 30-40% un tas neizbēgami ietekmē arī Latviju, intervijā aģentūrai LETA norāda tūrisma uzņēmuma “Baltic Travel Group” valdes priekšsēdētājs Vlads Korjagins.

Pirmām kārtām Krievijas tūristu plūsmu ārvalstīs ietekmē rubļa vērtības samazināšanās attiecībā pret eiro.

“Tagad viņiem pie mums ir dārgi,” uzskata Korjagins.

Mūzikas pasākums “Jaunais vilnis”, kas piesaista diezgan maksātspējīgu publiku no Krievijas, Latvijas viesnīcām bija veiksmīgs, tomēr prognozes gadu mijas brīvdienām ir piesardzīgas.

“Ziemā pie mums brauca daudz [Krievijas] reģionu iedzīvotāju, budžeta klases tūristu, vadītāju. Tieši pa šīm kategorijām krīze situsi visbūtiskāk,” norāda Korjagins.

Otrkārt, riski ir saistīti ar korporatīvo segmentu, uzskata uzņēmējs.

Ja iepriekšējos piecus sešus gadus Rīga bija populāra vieta, kur pasākumus 500 līdz 700 cilvēkiem rīkoja Krievijas lielākās farmācijas, informācijas tehnoloģiju kompānijas un bankas, tad tagad Krievija pati attīsta savas vietas, pirmkārt jau Sočus.

“Šis tirgus, kas iepriekš auga par 20% gadā, šogad pieaugumu neturpina un iespējams pat neliels samazinājums,” izsakās Korjagins.

“Baltic Travel Group” valdes priekšsēdētājs atzīst, ka Krievijas tūristi Latvijas tirgum ir ļoti nozīmīgi, jo tie nodrošina viesnīcām 28% iemītnieku.

Ukrainas krīzes sakarībā Latvijā samazinās arī tūristu skaits no Japānas, Austrālijas, ASV un Kanādas.

Tradicionālos maršrutos galvenie mērķi šiem tūristiem bija Maskava un Sanktpēterbuga, bet Baltijas valstis tika apmeklētas kā saldais ēdiens.

“Braucieni uz Krieviju rietumvalstīs ir zaudējuši popularitāti, un mēs pat no tā ciešam,” norāda Korjagins.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir labi…..

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+