×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Krīzes dēļ Itālija izpārdod salas


Itāliju piemeklējušās parādu krīzes laikā ekonomiskās grūtībās nonācis arī viens no Itālijas skaistākajiem arhipelāgiem – Tremiti salas, un ārkārtas komisāre nolēmusi segt pašvaldības parādus, pārdodot izsolē divu lielāko salu zemi. 


 

Tremiti jeb Diomēda salas atrodas Adrijas jūrā netālu no Apūlijas krastiem. Arhipelāgu veido divas apdzīvotas un četras neapdzīvotas salas, un savu ainavu, floras un faunas dēļ tas ir iekļauts Gargāno nacionālajā parkā.

Arhipelāga vienā daļā atrodas Tremiti salu dabas rezervāts, pludmales daudzkārt ieguvušas zilo karogu un piesaista visvairāk tūristu visā Apūlijas reģionā. Taču tas nav kavējis mazo Tremiti salu pašvaldību, kurā pavisam ir 486 iedzīvotāji, iekrāt parādus par 4,7 miljoniem eiro.

Kopš aizvadītā gada, kad tika atlaista Tremiti salu pašvaldības padome, arhipelāgu pārvalda ārkārtas komisāre Karmela Palumbo. Komisāre paziņojusi, ka aprīļa beigās notiks publiska izsole, kurā tiks pārdoti 3,2 hektāri Sandomino salas teritorijas un 3,7 hektāri Sannikolas salas zemes. Pārdodamā teritorija sadalīta desmit daļās, un katrai no tām sākuma cena ir 370 536 eiro.

Lai gan daudzi ir sašutuši par šādu Itālijas skaistāko vietu iztirgošanu, ārkārtas komisāre vēlas ne vien atmaksāt pašvaldības parādus, bet arī atrisināt dzīvokļu jautājumu, jo uz visas pārdotās zemes būs atļauts celt dzīvojamās mājas.

 

“Es neesmu par salu pārklāšanu ar cementu,” paziņoja Palumbo, “esmu tikai īstenojusi to, kas jau agrāk tika plānots. Par iegūto naudu segsim daļu pašvaldības iztrūkuma, pretējā gadījumā mums būtu jāpasludina tās maksātnespēja.”

 

Šis nav pirmais gadījums, kad tiek pārdotas Itālijas salas.

Pērn uzņēmēja Sāra Sorbino ieguva savā īpašumā astoņus hektārus lielo Spardži salu Magdalēnas arhipelāgā, lai gan nedrīkstēs uzcelt uz salas pat ne šķūnīti vai tualeti. Turklāt Magdalēnas nacionālā parka vadība ir paudusi apņēmību vērsties tiesā, lai šo pirkumu atzītu par nelikumīgu un Spardži sala paliktu valsts īpašumā. 2004. gadā ar tiesas lēmumu valsts atguva dažus mēnešus pirms tam pārdoto Santamarijas salu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+