×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Krīzes psihologi dosies uz Jaunbērzi: strādās ar četriem bērniem (2)

Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība "Makleri", kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība "Makleri", kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.

Foto - Valsts policija

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Krīzes intervences komandas (KIK) speciālisti trešdien dosies uz Jaunbērzi, lai sniegtu psiholoģisko palīdzību traģiskajā negadījumā cietušajiem un iesaistītajiem bērniem.

KIK psihologi strādās ar četriem 7 līdz 16 gadus veciem bērniem. Vēl divi bērni joprojām atrodas slimnīcā, tādēļ viņiem psiholoģisko palīdzību pašlaik sniegt nevarēs.

KIK ir īpaši apmācītu inspekcijas psihologu un bērnu tiesību aizsardzības inspektoru komanda, kas nepieciešamības gadījumā sniedz bezmaksas psiholoģisko palīdzību smagās krīzes situācijās.

KIK ir izveidota 2009. gadā un sniedz psiholoģisko atbalstu traģiskos negadījumos, kad bērns smagi cietis vai gājis bojā, kā arī palīdz cietušo bērnu klasesbiedriem, pedagogiem, draugiem, vecākiem visā Latvijas teritorijā.

Piektdien Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no mēslu glabāšanas tvertnes noplūda gāzes, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfaniem – “dzelteno noplūžu žurnālistikas” parazītu u.c. taml. juridisko analfabētu zināšanai.

  =======

  Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”

  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi

  7. pants. Nepublicējamā informācija

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums. AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  AIZLIEGTS publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas. AIZLIEGTA tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  AIZLIEGTS publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  AIZLIEGTS publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.

  (…)

  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu

  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija AIZLIEGTA ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

Draugiem Facebook Twitter Google+