Ekonomika

Križu iedzīvotāji protestē pret iesākto “Latraps” rūpnīcas būvniecību12

Foto – LETA

Daugavpils pilsētas Križu rajona iedzīvotāji iebilst pret jau iesākto lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” rūpnīcas būvniecību. Iedzīvotāji portālu “La.lv” informēja, ka iebilst pret to, ka nav notikusi sabiedriskā apspriešana, kā arī viņi baidās par troksni un smakām, kas nāks no graudu apstrādes kompleksa.

Iedzīvotāji vēršas pie atbildīgajām institūcijām un valsts augstākajām amatpersonām saistībā ar jaunas rūpnīcas būvniecību Križu rajonā bez iedzīvotāju interešu ievērošanas. “Mēs esam kategoriski pret to, ka jauna rūpnīca tiek būvēta bez sabiedriskās apspriešanas un bez ietekmes uz vidi novērtējuma. Paredzams, ka rūpnīca radīs gan troksni, gan smakas, kas nopietni ietekmēs Križu iedzīvotāju dzīves kvalitāti un veselību,” teikts vēstulē, ko parakstījuši 30 Križu rajona iedzīvotāji.

Križu iedzīvotāji aicina nekavējoties pārtraukt rūpnīcas celtniecību un veikt sabiedrisko apspriešanu. “Aicinām izvērtēt šādas rūpnīcas būvniecības bez sabiedriskās apspriešanas likumību un atbilstību normatīvajiem aktiem,” aicina iedzīvotāji.
Vēstule nosūtīta Daugavpils pilsētas domei, Ekonomikas ministrijai, Valsts prezidentam, sabiedrībai “Latraps”, prokuratūrai un medijiem.

Saistītie raksti

Kā jau ziņots, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „Latraps” nav mainījusi savus plānus un nolēmusi būvēt ražotni Križos – pēc pāris mēnešiem šeit jābūt gatavam graudu apstrādes kompleksam. Tā celtniecības izmaksas ir 4,5 miljoni eiro bez PVN, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā.

Konkursā uzvarēja SIA „Mītavas celtnieks” (Jelgavas novads), kura piedāvāja labākus nosacījumus, nekā divi citi pretendenti – SIA „Bildberg” (Ozolnieku novads) un SIA „Preiss Būve” (Lielvārde). Latgales celtnieki šajā konkursā nepiedalījās.
Uzcelt rūpnīcu Viršu ielā plāno ļoti īsā laikā – līdz 15. augustam. „Latraps” ieguldīs šajā būvniecībā ne tikai savus līdzekļus, bet arī izmantos Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu. Uzņēmums sācis meklēt darbiniekus jau pirms diviem mēnešiem.

LA.lv