×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

“Kronis” vēlas pārstrādāt vietējos zirņus; finansiāli atbalstīs to audzētājus (2)

zirnisi2

Dārzeņu un augļu pārstrādes uzņēmums “Kronis” grasās finansiāli atbalstīt iespējamos Latvijas zirņus audzētājus, jo patlaban importē jau gatavu attiecīgās kultūras produkciju, pastāstīja kompānijas direktors Aivars Svarenieks.

Viņš norādīja, ka “Kronis” iespējamajiem zirņu audzētājiem gatavs nodrošināt finansiālu atbalstu lauksaimniecības tehnikas iegādē, kā arī sniegt informatīvu atbalstu par labāka sēklas materiāla iegādi un pieteikumu gatavošanu Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai.

Svarenieks pastāstīja, ka šogad vienīgā saimniecība, kas Latvijā audzēja zirņus, pārtrauca to piegādi “Kronim”, tāpēc uzņēmumam nācās jau gatavu zirņu produkciju importēt no tādām valstīm kā Polija un Ungārija. “Taču “Kronis” nākotnē ir ieinteresēts zirņus turpināt pārstrādāt un to audzēšanai saredz ilgtermiņa perspektīvas Latvijā, tādējādi nodrošinot papildus darba vietas iedzīvotājiem, kā arī neļaujot naudai par pārdotajiem zirņiem aizplūst uz citām valstīm.” piebilda kompānijas direktors.

Pēc viņa teiktā, kompānijai ir nepieciešamās ražošanas līnijas, lai vietējo zirņu pārstrādi sāktu jebkurā laikā.

Svarenieks norādīja, ka citās valstīs joprojām ir pieprasījums pēc zirņiem, taču patlaban tos neaudzē nevienā no Baltijas valstīm.

“Kronis” pērn strādāja ar 1,33 miljonu latu apgrozījumu un 123,6 tūkstošu latu zaudējumiem. Uzņēmums ir dibināts 1993.gadā un tā pamatkapitāls ir 447,8 tūkstoši latu. Kompānijas lielākie īpašnieki ir Aivars Svarenieks (42,39%) un Jānis Āboliņš (49,14%).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Būtu pateikuši par kādu cenu gatavi pirkt. Ja jau strādā ar tādiem zaudējumiem, vai maz vērts ko audzēt, jo pienākot rudenim var izrādīeties, ka pircēja vairs nav.

 2. Žoržs Siksna.Mīļā!
  MrMendochino MrMendochino·348 videoklipi…

  MILAIS ! – VILCIENS AIZGAJIS ! – UZ CITU PUSI – SAVA CELA ILGAJA – PARI TALEM SUTU VARDU SO !-

  ZVAIGZNE ABC * LATINU IZTREICIENI * I.C.R.* –
  un !
  DICAMUS BONA VERBA . Izteiksim laba velejumus !

  FOLIO VERSO . Lapas otraja puse.

Draugiem Facebook Twitter Google+