×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Kronvalda prēmiju par ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā saņems piecas skolotājas

LETALETA

Ata Kronvalda prēmiju par ilggadēju un ievērojamu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniskās pētniecības darba vadīšanā ieguvušas piecas skolotājas, informēja Ata Kronvalda fonda projektu vadītāja Ilze Bulgača

 

Prēmiju saņems Puškina licēja krievu valodas un literatūras skolotāja Gaļina Ražepa, Baumaņu Kārļa Viļkenes pamatskolas mājturības un vizuālās mākslas skolotāja Ilva Zvirgzdiņa, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas dabaszinību un fizikas skolotāja Olga Ķēniņa, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas ģeogrāfijas un debašu pulciņa skolotāja Zaiga Tenisone un Salacgrīvas vidusskolas ķīmijas un bioloģijas skolotāja Laimdota Pelše.

Rīt, 3. septembrī, plkst. 12 Melngalvju namā Svētku zālē notiks Ata Kronvalda prēmijas pasniegšanas ceremonija. Goda zīmes pasniegs Valsts prezidents Andris Bērziņš un Ata Kronvalda fonda valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs.

Svinīgā ceremonijā pedagogi saņems Valsts prezidenta un Ata Kronvalda fonda prezidenta parakstītus diplomus un medaļu ar Ata Kronvalda attēlu, kurus veidojusi māksliniece Elita Viliama, kā arī vienreizējo stipendiju.

Režepa Puškina licejā strādā kopš 1995.gada un savās mācību stundās ar dažādu mācību formu un metožu izmantošanu attīsta skolēnu interesi par mācību priekšmetu. Skolotāja lielu vērību pievēršot zinātniski metodiskajam darbam. Audzēkņi piedalās starptautiskās krievu valodas olimpiādēs un konferencēs, kur iegūtas 1.vietas.

Zvirgzdiņas pedagoģiskā darba stāžs ir 21 gads. Limbažu novada Mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas skolotāju apvienības vadītāja, vada praksi arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes tehniskās fakultātes studentiem. Skolotājas darba galvenās iezīmes esot radoša pieeja darbam, laba humora izjūta, iniciatīva, vēlme strādāt ar bērniem, nerēķinoties ar savu brīvo laiku. Zvirgzdiņa brīvprātīgi strādā ar talantīgajiem skolēniem individuāli pēc mācību stundām, viņas skolēni uzrādījuši augstus sasniegumus mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos.

Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas dabaszinību un fizikas skolotāja Ķēniņa skolā strādā kopš 1991.gada un šajā laikā apliecinājusi sevi kā izcilu skolotāju, devusi ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgāko skolēnu apzināšanā un izglītošanā, skolēnu zinātniskās pētniecības darbu vadīšanā. Skolotāja savās stundās izmanto modernu pieeju, neaizmirstot arī tradicionālas, laika gaitā pārbaudītas darba metodes. Skolotāja mudina skolēnus piedalīties konkursos, kā arī sagatavo apdāvinātos skolēnus fizikas olimpiādēm. Pēdējo trīs gadu laikā Ķēniņas skolēni ir veiksmīgi startējuši ne tikai valsts mēroga olimpiādēs, bet guvuši arī starptautisku atzinību – 27 godalgotas vietas novada olimpiādēs, piecas godalgotas vietas republikas olimpiādēs un vēl piecas godalgotas vietas atklātajās olimpiādēs.

Tenisone savā pedagoģiskajā darbība apliecinājusi, ka ir augsta līmeņa speciāliste. No 2008.gada līdz 2013.gadam skolotājas 11 audzēkņi ir guvuši augstus sasniegumus valsts ģeogrāfijas olimpiādēs un septiņi skolēni izcīnījuši tiesības piedalīties starptautiskajās ģeogrāfijas olimpiādēs, no kuriem pieci ieguvuši godalgotas vietas.

Salacgrīvas vidusskolas ķīmijas un bioloģijas skolotāja šajā skolā strādā kopš 1977.gada, daudzpusīgi organizējot mācību darbu. Skolotāja veic vispusīgu darbu ar talantīgajiem skolēniem, vada dabaszinātņu interešu izglītības pulciņu un skolēnu zinātniskās pētniecības darbu. Skolotājas audzēkņi regulāri gūst godalgotas vietas zinātnisko darbu konkursos, novadu un Latvijas valsts mēroga ķīmijas un bioloģijas olimpiādēs. Turklāt trīs reizes iegūtas bronzas medaļas starptautiskajās pasaules bioloģijas olimpiādēs.

Ata Kronvalda prēmija tiek pasniegta kopš 1989.gada, un pavisam godalgas saņēmuši 135 izcili izglītības darbinieki. Galvenie kritēriji Ata Kronvalda prēmijas piešķiršanai ir pretendenta mācīto skolēnu iegūtie apbalvojumi Latvijas mēroga un starptautiskajās olimpiādēs un zinātnisko darbu konkursos, talantīgo skolēnu vajadzībām izstrādāti un publicēti mācību līdzekļi, kā arī talantīgo skolēnu izglītošanai paredzētu valsts vai rajona mēroga pasākumu organizēšana.

Ata Kronvalda fonds dibināts 1994.gadā, un tā dibinātāju vidū ir Izglītības un zinātnes ministrija, Skolēnu zinātniskā biedrība, AS “Izglītība”, kā arī daudzi atzīti pedagogi. Fonda uzdevumi ir celt zināšanu prestižu Latvijā, stimulēt pedagogu, zinātnieku un citu personu iesaistīšanos Latvijas talantīgāko jauniešu izglītošanā, popularizēt talantīgos skolēnus un to sasniegumus, viņu darba vadītājus un atbalstītājus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+