Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Krosovers “Fiat 500” stilā

Foto - Raimonds VolontsFoto - Raimonds Volonts

"Fiat 500X" pirmajā "Latvijas Gada auto 2016" pretendentu izbraukumā pie Siguldas.

Konkursam “Latvijas Gada auto 2016” pieteiktais kros­overs “Fiat 500X” ir jau otrais šā ražotāja modelis, kas stilistiski veidots leģendārā mazauto “Fiat 500” stilā. Taisnības labad gan jāteic, ka jaunajam krosoveram ar mazo vaboli tehniski ir maz līdzību – galvenais vienojošais elements ir stilīgais dizains.

Pirmais piecsimtā fiatiņa stilistiskais radinieks bija kompaktvens “500L”, kas parādījās pirms pāris gadiem un arī būtībā bija tehniski pavisam atšķirīgs automobilis. Jaunais kros­overs “500X” konstruktīvi ir vēl viena “Latvijas Gada auto 2016” pretendenta “Jeep Renegade” tuvs radinieks. Var diezgan droši prognozēt, ka “500X” paredzami krietni lielāki panākumi nekā “500L”. Krosoveri mūsdienās ir krietni populārāki par miniveniem, un tā tas ir ne tikai džipu zemē Latvijā.

“Fiat 500X” tiek piedāvāts divos eksterjera un interjera apdares izpildījumos – pilsētnieciskajā “Pop Star” un apvidnieciskajā “Cross”, kā galvenā atšķirība ir džipiskāki bamperi, kas auto piemīlīgajam izskatam piešķir robustākas nianses. Salona noformējums abās versijās var palepoties ar kvalitatīviem apdares materiāliem. Kā jau ar šādiem stilīgiem auto pienākas, pircējiem ir ļoti plašas apdares salikumu izvēles iespējas, arī virsbūves krāsojumam ir dažādas individualizācijas variācijas.

Pieejamo moderno tehnoloģiju klāsts ir mūsdienām atbilstošs – drošības un komforta aprīkojuma saraksts ir ļoti garš.

Automobilis ir 4,25 metrus garš, 1,8 metrus plats un 1,6 metrus augsts, bet bagāžas nodalījuma tilpums ir 350 litru.

Līdzīgi kā vairākums kompakto krosoveru, arī “Fiat 500X” bāzes versijā ir ar priekšējo riteņu piedziņu, bet pilnpiedziņa ir dārgāko augstāka aprīkojuma līmeņa modifikāciju privilēģija.

Jaunajam krosoveram ir plašs pieejamo dzinēju klāsts: 1,6 l (110 ZS) benzīnnieks un 1,4 l (140 un 170 ZS) benzīna turbomotors, kā arī 1,6 l (120 ZS) un 2,0 l (140 ZS) turbodīzeļi. Mazjaudīgākais benzīna motors ir komplektā ar piecpakāpju mehānisko pārnesumkārbu un priekšējo riteņu piedziņu, bet mazākais no 1,4 litru benzīnniekiem tiek komplektēts ar sešpakāpju mehānisko vai sešpakāpju automātisko transmisiju un arī pieejams vienīgi priekšpiedziņas izpildījumā. Savukārt 1,4 litru benzīna turbomotora jaudīgākā versija jau ir ar pilnpiedziņu un deviņpakāpju automātu. Mazākajam dīzelītim pienākas sešpakāpju mehāniskā pārnesumkārba un priekšpiedziņa, bet divlitru dīzelis ir komplektā ar pilnpiedziņu un sešpakāpju mehānisko vai deviņpakāpju automātisko pārnesumkārbu.

“Fiat 500X” sākuma cena ir 16 990 eiro, bet pieejamākā pilnpiedziņas versija maksā 23 990 eiro.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+