×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Vai krūm­cidoniju “bērniņi” der stādīšanai? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Apkārt cidonijām sadīdzis daudz bērniņu, kas iesējušies no sēklām. Vai tie der stādīšanai? Vai neizaugs kā mežeņi un varbūt nebūs augļu? Mātesaugs ir lielaugļu krūmcidonija.” DACE SALACGRĪVĀ

– Var mēģināt šīs krūmcidonijas audzēt, tomēr jāņem vērā, ka ģeneratīvi pavairoti augi vienmēr ir ļoti dažādi, jo skaldās. Tie stipri atšķiras no mātesaugiem – parādās ērkšķi, mainās augu ražība, krūmu izskats un arī augļu lielums. Sēklaudžiem raža ienākas trešajā gadā – jauniem augiem pirmie augļi arvien ir lieli, tāpēc par stādu kvalitāti vēl nevar spriest. Tikai nākamajos gados iespējams atlasīt ražīgākos augus ar lielākiem augļiem, – skaidro Latvijas Valsts augļkopības institūta vadošā pētniece Silvija Ruisa.

Stādīšanai der viengadīgi vai divgadīgi stādi ar vismaz 15 cm garu virszemes daļu un kuplu sakņu sistēmu. Paliekamā vietā tos labāk stādīt agri pavasarī.

Lai iegūtu pēcnācējus, kas būtu identiski mātesaugiem, jāizmanto lapainie spraudeņi. Ja pavairo ar sēklām, rūpīgi jāatlasa ražīgākie bezērkšķu krūmcidoniju mātesaugi ar lieliem augļiem un sēklas jāievāc tikai no tiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iestādīju, ieaugās, augļi arī labi.. Protams – process lēnāks, bet, cik atceros, augļi bija ātrāk, nu protams, ne jau tik daudz, kā lielam krūmam

Draugiem Facebook Twitter Google+