×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Krūmiņa lēmumu kandidēt pieņēmusi pēc sarunas ar Sudrabu

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kontroles padomes locekle Elita Krūmiņa lēmumu par kandidēšanu uz valsts kontroliera amatu pieņēmusi pēc nopietnas sarunas ar pašreizējo valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu.

Krūmiņa(attēlā) šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”, taujāta, kā nolēmusi kandidēt uz šo amatu, stāstīja, ka Reformu partija un nacionālā apvienība neesot uzrunājušas viņu vienīgo, bet gan vairāki cilvēki aicināti apsvērt šo priekšlikumu.

“Lēmumu pieņēmu pēc sarunas ar līdzšinējo valsts kontrolieri, kas sniedza nopietnus argumentus. Ņemot vērā, ko izdarījusi Inguna Sudraba šo astoņu gadu laikā, man bija ļoti svarīgs viņas viedoklis, ka viņa redz mani kā sava darba turpinātāju,” klāstīja Krūmiņa.

Savukārt otra kandidāte – zvērināta revidente Iveta Rutkovska – atzina, ka viņai vēl nav bijis tas gods runāt ar Sudrabu un lēmumus 18 gadu ilgajā darba praksē ir pieradusi pieņemt neatkarīgi. Viņa pastāstīja, ka uzrunāta par iespēju kandidēt uz valsts kontroliera amatu tika pagājušā gada novembrī.

“Man tas tiešām bija pārsteigums,” teica Rutkovska, skaidrojot, ka viņai pašai ar “Vienotību” neesot nekāda sakara, jo, strādājot par zvērinātu revidentu, ir jābūt pilnīgi neatkarīgam, arī uzskatu ziņā. “Es varēju mierīgi apdomāt un izanalizēt, ko es varu dot, vai spēju šo amatu nest. Brīdī, kad nāca uzaicinājums, bija pilnīgi gatava atbilde,” par savu lēmumu piekrist piedāvājumam klāstīja Rutkovska.

Viņa atzina, ka gadījumā, ja viņu izvēlēsies par nākamo valsts kontrolieri, viņai būs jāatsakās no savas privātās prakses. Savukārt Krūmiņa, ja viņu šim amatam neizvēlēsies, vēl līdz maijam turpinās būs Valsts kontroles padomes locekle.

Jau ziņots, ka koalīcija nevienojās par vienu pretendentu valsts kontroliera amatam un Saeimā šim amatam pieteiktas divas kandidātes – “Vienotības” virzītā zvērinātā revidente Rutkovska un Reformu partijas un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK virzītā Valsts kontroles padomes locekle Krūmiņa.

“Vienotības” virzītā kandidāte Rutkovska no 2010.gada ir valdes locekle un atbildīgā zvērinātā revidente SIA “Larssen Donoway Inkens”, savukārt kopš 1995.gada viņa ir valdes locekle un atbildīgā zvērinātā revidente SIA “I.Rutkovskas birojs”. Iepriekš viņa strādājusi par vecāko iekšējo auditori Centrāleiropā un Austrumeiropā uzņēmumā “Balta”, tāpat no 2001. līdz 2009.gadam bija valdes locekle uzņēmumā “Rodl&Partner”. Rutkovska bija arī pasniedzēja-konsultante SIA “Komercizglītības centrs” no 1996. līdz 2011.gadam, kā arī strādāja par revīziju vadītāju “KPMG Latvia” no 1998. līdz 1999.gadam. No 1993. līdz 1996.gadam Rutkovska strādāja par revidenta palīdzi Valsts kontrolē.

Savukārt Reformu partijas un nacionālās apvienības virzītā Krūmiņa 2005.gadā tika iecelta par Valsts kontroles padomes locekli un trešā revīzijas departamenta direktori, bet 2009.gadā Krūmiņa atkārtoti ievēlēta par Valsts kontroles padomes locekli. No 2004. līdz 2005.gadam Krūmiņa strādāja “Parex bankā” par projektu vadītāju un reģionālās kreditēšanas un līzinga daļas vadītāju, savukārt no 1998. līdz 2004.gadam strādāja Finanšu ministrijā. Pirms tam no 1995. līdz 1998.gadam Krūmiņa bija SIA “Zemgales nafta” revidente, no 1991. līdz 1995.gadam – uzņēmuma “Straume” galvenā grāmatveža vietniece, bet no 1988. līdz 1990.gadam – “Latvijas keramikas” ekonomiste.

Saeima par pašreizējās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas, kuras pilnvaras beidzas 21.janvārī, pēcteci balsos 17.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+