×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
29. maijs, 2017
Drukāt

Krūmiņs atklāti nosauc iemeslu, kāpēc meita Maija ziedojusi ZZS (6)

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš piedalās sava memuāra "Iļģuciema Pašpuikas Stāsti" prezentācijas pasākumā restorānā "Bibliotēka N°1". Foto - LETAUzņēmējs Jūlijs Krūmiņš piedalās sava memuāra "Iļģuciema Pašpuikas Stāsti" prezentācijas pasākumā restorānā "Bibliotēka N°1". Foto - LETA

KKorupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā aizdomās turētā uzņēmēja Jūlija Krūmiņa meita Maija maijā Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ir ziedojusi 19 000 eiro.

“Es zinu, ka mana ģimene atbalsta, kaut ko pārskaitīja tai partijai. Jūrmalā viņiem jābūvē vēl kādas četras mājas, tāpēc viņi atbalsta,” LTV raidījumam “De facto” teicis Krūmiņš.

KNAB sāktajā kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā aizdomās turēto vidū nonāca gan Krūmiņš, gan tā brīža Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS). Pašlaik lieta ir pieklususi, tomēr KNAB pārstāvji uzsvēruši, ka “izmeklētājs aktīvi ar to strādā, sadarbojas ar prokuratūru”. “Es pieļauju, ka kaut kad tuvākajā laikā, datumu es konkrēti nevaru pateikt, lieta tiks virzīta uz prokuratūru,” teicis KNAB priekšnieka vietnieks korupcijas apkarošanas jautājumos Jānis Roze.

Krūmiņam ar Truksni ir liegts tikties, bet tas neliedz uzņēmēja ģimenei atbalstīt Trukšna priekšvēlēšanu kampaņu. “Es nezinu, vai viņi uzvarēs, bet parasti mēs atbalstām, jo Jūrmalā mums ir viesnīca, un kāds mums ir jāatbalsta. “Zemnieki” mums toreiz palīdzēja ļoti, tad mēs arī atbalstām tagad,” izteicies Krūmiņš.

Arī Eiropas Parlamenta deputāte, Zaļo un zemnieku savienību pamest piespiestā Iveta Grigule maijā ZZS noziedojusi 4000 eiro, turklāt viņa kā trešā persona samaksājusi par desmitiem Trukšņa plakātu. Kā vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”, KNAB saistībā ar ZZS aģitāciju Jūrmalā, kuru it kā apmaksājusi Grigule, sācis pārbaudi.

Raidījums atzīmē, ka daļu ZZS reklāmu izvietota nelikumīgi – pirms turpat divām nedēļām tuvu brauktuvei cauri visai Jūrmalai uzradušies ap pussimts jaunu ZZS reklāmas plakātu, kam Jūrmalas pašvaldība atļauju nebija devusi. Par tām esot maksājusi no ZZS izslēgtā eiroparlamentāriete Grigule.

Vides objekti nedrīkst traucēt satiksmei, tāpēc atļauju var saņemt tikai tad, ja tie atbilst valdības un domes noteikumiem, kas nosaka plakātu izmērus, attālumus līdz brauktuves malai, nākamajam krustojumam un ceļa zīmēm. Pašvaldības policija zinot, ka plakāti nav atļauti, un uzaicinājusi atbildīgos no ZZS administratīvā soda uzlikšanai.

Ja sākotnēji uzraksts uz reklāmas plakātiem vēstīja, ka tos apmaksā ZZS, nedēļu vēlāk kā maksātājs parādījās trešā persona – Grigule. Par ZZS priekšvēlēšanu kampaņu kopumā atbildīgais Armands Krauze nemācēja pateikt, kāpēc no partijas izslēgtā Grigule pēkšņi metusies slavināt ZZS.

Kā plakātu izvietotāja Jūrmalas domē atļauju prasījusi firma “Dementy”, kas reģistrēta kādā Teikas dzīvoklī. Aģentūra KNAB nav iesniegusi savus priekšvēlēšanu pakalpojumu izcenojumus, kas jādara, lai novērstu, ka politiķi nopērk reklāmas par dempinga cenām, vai mākslīgi par tām pārmaksā.

Grigule KNAB iesniegusi līgumu ar “Dementy”, norādot, ka 25 plakātu izgatavošana un izvietošana izmaksājusi 5 700 eiro, līdz ar to viņa it kā iekļaujas limitos, kas noteikti trešajām personām. Pārējiem 25 plakātiem finansētājs neesot zināms.

KNAB Politisko organizāciju finanšu kontroles nodaļas vadītāja Inga Jaunskunga atzinusi, ka plakāti, kurus ir apmaksājusi Grigule, pēc satura neatbilst trešo personu reklāmai. Varu par 100% pateikt, ka mēs pierēķināsim šos izdevumus partijai, piebildusi KNAB pārstāve. ZZS kampaņu gan tas neietekmēšot. ZZS startē vēlēšanās vairāk nekā 30 pašvaldības un tā kopumā drīkst kampaņai tērēt 307 616 eiro.

Nedēļas nogalē nelikumīgi izvietotie plakāti bija noņemti.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ventspilī viens krimiķis– Hūte,Rīgā uzradies otrs konkurents — Jūlis Krūmiņš ar bandīta cienīgu valodu un uzvedību.Cigārs Jūli nepadara tevi par inteliģentu,vērā ņemamu komersantu.Derētu sīki izstudēt LABAS uzvedības ābeci !!

  2. Godīgais Krūmiņš atklāti pasaka ,ka dod kukuļus ar meitas rokām,bet runā par citu negodīgumu.Laikam sagājis sveistā,ja nepūlas to pat slēpt.

  3. Jūl,tu kaut ko var izdarīt bez tiem kukuļiem un ziedojumiem?

  4. Atklāti un godīgi. Acīmredzot zaudēt nav ko. Jā, tieši tā tās lietas Latvijas politikā arī notiek, lēmumi tiek pirkti ar ziedojumiem partijām.

  5. Grigule spēlē dubultu spēli.
    Gan ar laiku nāks gaismā kura pusē.

  6. Tas jau ir pilnīgi oficiāli paziņots atklāts kukulis, bet saskaņā ar likumdošanu viss OK un atbilstoši likuma normām!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+