×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Krūmiņa sola uzraudzīt, lai nodokļu maksātāju nauda tiktu tērēta lietderīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunievēlētā valsts kontroliere Elita Krūmiņa sola uzraudzīt, lai katrs lats no nodokļu maksātāju naudas tiktu iztērēts lietderīgi un efektīvi.

Viņa ceturtdien pēc Saeimas balsojuma žurnālistiem uzsvēra, ka Valsts kontroles (VK) misija ir uzraudzīt valsts budžeta naudas tērēšanas lietderību. “Valsts kontrolei ir jāstrādā tā, lai katrs sabiedrības loceklis varētu būt pārliecināts, ka viņa samaksātais nodokļa lats ir iztērēts lietderīgi, tam mērķim, kam tas bijis domāts un maksimāli racionāli,” teica Krūmiņa.

Savukārt komentējot juristu un politiķu diskusijas par ievēlēšanas likumību, Krūmiņa norādīja, ka tā ir juristu kompetence. “Savas ievēlēšanas procesa juridiskās nianses es gribētu atstāt juristu kompetencē. Tas, par ko es esmu pārliecināta, tā ir mana profesionālā kompetence, par to, ka es varu pildīt šo pienākumu. Tam pamats ir manas zināšanas, pieredze un spējas. Pārējais ir juristu un politiķu lauciņā,” sacīja jaunievēlētā kontroliere.

Jau vēstīts, ka Saeimā ceturtdien valsts kontroliera amatā ievēlēja pašreizējo Valsts kontroles (VK) padomes locekli Krūmiņu. Par Krūmiņu balsoja 66 deputāti, bet pret bija 19.

Uz kontroliera amatu kandidēja arī “Vienotības” virzītā zvērināta revidente Iveta Rutkovska, taču viņa Saeimas vairākuma atbalstu neguva. Par Rutkovsku balsoja 18 deputāti, bet pret bija 67 tautas kalpi.

Pēdējās dienās pirms balsojuma par valsts kontrolieri Saeimā bija diskusijas, vai Krūmiņa, kura pašlaik otro termiņu ieņem VK padomes locekles amatu, drīkst kandidēt uz valsts kontrolieres amatu. Vēl trešdien Saeimas Juridiskais birojs lūdza pagarināt laiku atzinuma sniegšanai par Krūmiņas tiesībām ieņemt valsts kontrolieres amatu, taču vairākas koalīcijas partijas paziņoja, ka neuzskata par pietiekamiem juristu argumentus.

Saeimas deputātiem bija jāvēlē valsts augstākās revīzijas iestādes vadītājs, jo pašreizējās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas pilnvaru termiņš beidzas 21.janvārī. Valsts kontroles vadītājas amatā viņa tika ievēlēta 2004.gada 22.decembrī un ir pavadījusi tajā maksimāli pieļaujamo laiku – divus termiņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+