×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2016
Drukāt

Krūmiņš: Es teicu, ka nepārskaitīšu ZZS, kurā ir viens no lielākajiem Latvijas zagļiem (4)

Foto LETAFoto LETA

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš ziedojis līdzekļus Eiropas Parlamenta deputātei Ivetai Grigulei (ZZS) personīgi, nevis Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), šovakar kanāla “TV24” raidījumā “Rampas ugunis” apgalvoja pats Krūmiņš.

Uzņēmējs uzsvēra, ka vienīgā partija, kurai viņš ziedojis, ir Ingunas Sudrabas partija “No sirds Latvijai”.

“Viņi man piesien zemniekus. Kad pārskaitīju Grigulei… Man Romāns Mežeckis [savulaik Jūrmalas domē tika ievēlēts no ZZS saraksta, organizēja Grigules priekšvēlēšanu kampaņu] lūdza, jo viņa sieva balotējas. Es teicu, ka nepārskaitīšu ZZS, kurā ir viens no lielākajiem Latvijas zagļiem – [Ventspils mērs Aivars] Lembergs, tāpēc teicu, ka pārskaitīšu Grigulei personīgi, nevis ZZS,” norādīja Krūmiņš.

Uzņēmējs arī kritizēja Korupcijas novēršanas apkarošanas biroju (KNAB), kas ieradās pie viņa mājās, “izvandīja visu māju, paņēma kompjūteru, kurā nekā nav iekšā”. “Viņi zina, ka neesmu ieguldījis naudu aizliegtos grupējumos,” uzsvēra Krūmiņš.

Uzņēmējs pauda pārliecību, ka esošais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks vairs nekad nebūs KNAB vadītājs. “Es darīšu visu, lai viņš nekur nedabū darbu,” uzsvēra uzņēmējs un piebilda, ka Streļčenokam jākļūst par sētnieku Krūmiņam piederošajā īpašumā Baltezerā, “lai visi redz, ka viņš pie manis slauka grīdu”.

Jau ziņots, ka KNAB pagājušajā nedēļā Krūmiņu aizturēja kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partiju finansēšanu. Šajā lietā tika aizturēti arī Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS) un savulaik ar partiju “No sirds Latvijai” saistītais Jorens Raitums. Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, ceturtais lietā aizturētais varētu būt SIA “Blaizer-AG” valdes priekšsēdētājs Anrī Kursītis.

“Nekā personīga” vēstīja, ka Krūmiņš caur trešajām personām finansējis divas partijas – “No sirds Latvijai” un ZZS, tām abām pārskaitot 135 000 eiro. Savukārt Truksnis, Raitums un Kursītis tiek vainoti kā līdzdalībnieki šādas naudas plūsmas nodrošināšanā.

Kā ziņots, saskaņā ar KNAB mājaslapā pieejamo informāciju Krūmiņš pirms diviem gadiem ziedojis 15 000 eiro ZZS, savukārt 2011.gadā un 2004.gadā viņš divas reizes ziedojis vairākus tūkstošus eiro Zatlera reformu partijai un partijai “Latvijas ceļš”. Kopumā Krūmiņš visām trim minētajām partijām pārskaitījis 29 268 eiro.

Savukārt miljonāra meita Maija Čerņavska kopš 2005.gada četrām dažādām partijām piecos ziedojumos atvēlējusi kopumā 39 248 eiro – 2014.gadā ZZS pārskaitīti 15 000 eiro. Pārējās Čerņavskas labvēlību ar apjomīgām summām izpelnījušās partija “Saskaņa”, “No sirds Latvijai” un “Latvijas kalve”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mazliet patrenējos rakstniecībā Atbildēt

    Jā, rīcība gan paradoksu vērta. Likšu nu tik godīgās, nu tik kristālskaidrās, nu tik cēlsirdīgās Sudrabas makā, lai šitā liekule, divkose, mantrause, mele savu komandu veido no zagļu un laupītāju bandā labu labo pieredzi guvušajiem resnvēderiem. Lembergs, redz, ir gan nelietis, Šķēle un vēl citi taču jau arī, bet Balodis un Mežeckis tak jau labie zēni, jo pelnrušķītei laikam jau stāsta, ka par princesi taps, arī ja kristāla kurpīte nederēs. Par Jūļa naudu tak var arī jaunu kāju pielikt, netikai pēdiņu kaut 3 reiz mazākā kurpē iespiest. Tāpat jau neviens nebrīnīsies,ka dāmīte noģībs.

  2. Laikam neriktīgām partijām ziedo, ja jau knābiņš interesējas. Būtu pareizām partijām ziedojuši, i gailis pakaļ nedziedātu. Bet pēc būtības partijas neko mainīt nav spējīgas, tādēļ ziedojumus citādi nevar nosaukt, kā tikai ceļu savas ietekmes palielināšanai. Un šī ietekme ne tuvu nav Latvijas iedzīvotāju vairākuma vai valsts interesēs.

  3. Jāpadod ziņa Repšikam.Viņš meklē darbu.

  4. Tā pērk “demokrātiju” 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+