×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. decembris, 2016
Drukāt

Krūmiņa skandalozie memuāri izraisa pretrunīgu reakciju (16)

Maestro Raimonda Paula un Guntara Rača koncerts ''Nekur nav tik labi kā mājās''

Foto - LETA

Miljonārs Jūlijs Krūmiņš izpelnījies pretrunīgu reakciju no cilvēkiem, kurus viņš aprakstījis nupat iznākušajos memuāros, tā liecina “LNT Ziņu” pirmdien vēstītais. Daži noliedz grāmatā minēto, citi norāda uz paša Krūmiņa rīcību.

Grāmata “Iļģuciema pašpuikas stāsti” nav par citiem, bet mani pašu, tā saka miljonārs un daudzu partiju dāsnais atbalstītājs Krūmiņš, kurš patlaban ir arī aizdomās turētais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktā kriminālprocesā.

Tomēr viņa memuāros netrūkst arī spilgtu epitetu un stāstu par sabiedrībā atpazīstamām personām. Daudz kritizēti par oligarhiem dēvētie Ventspils mērs Aivars Lembergs un ekspolitiķis Andris Šķēle, un viņu, kā raksta Krūmiņš, noziedzīgie grupējumi.

“Visi mani projekti tika bremzēti, tika neizskatīti, es nevarēju attīstīties. Šie divi kungi – Lembergs un Šķēle – ir tie, kuri mani bremzēja,” stāsta Krūmiņš.

“Viņi izmantoja Latvijas valsti, lai iegūtu bagātību sev, padarot tautu nabadzīgu. Ko viņi ir uzbūvējuši valstij? Pilnīgi neko!” norāda Krūmiņš. Grāmatā arī minēts: “Bet, ja runājam par Lembergu… Kā tikai viņš nav saukts: par Napoleonu, Hūti, Hercogu, bet manā skatījumā viņš ir vienkārši bandīts (..).”

Ar Krūmiņa atklāsmēm pirmdien iepazinās arī Lembergs.

“Juļčiks jau vienmēr ir bijis tāds ekstravagants personāžs, un viņš ir šausmīgi pārdzīvojis, ka es atteicos kalpot viņa interesēm. Viņš plātījās, ka viņam ir nopirkta prokuratūra un Valsts ieņēmumu dienests, un Vides pārvalde. Un brīžiem tā arī izskatījās. Kad es biju pie viņa terminālī, pirms gadiem 15, tur no vienas caurules tecēja šķidrums. Es viņam jautāju: “Juļčik, kas tev tek?” Viņš saka: “Nu benzīns.” Jūs saprotiet, ko nozīmē, ka benzīns tek terminālī? Es prasu, kā tas var būt. Viņš saka: “Ai, zini, man ugunsdzēsēji, Vides dienests nopirkts utt.” Tas ir viņa skats uz dzīvi, viņš domā, ka, ja viņam nauda kabatā, tad visai pasaulei viņam jāpakļaujas,” vērtēja Lembergs.

Tāpat grāmatā rakstīts, ka “Bārda” – šī nereti tiek izmantota kā Šķēles iesauka – vēlējies no Krūmiņa izdabūt kukuli divu miljonu dolāru apmērā par termināļa būvniecību Kundziņsalā.

“Esmu jau komentējis šos nepatiesos apgalvojumus. Ar Krūmiņa kungu nekādu attiecību man nav bijis, vien atteikums viņam pirms Tautas partijas dibināšanas pieņemt naudu. Naudu, ar kuras palīdzību viņš “visas lietas” parasti sakārtojot. Visu labu, Andris Šķēle,” tā telefona īsziņā komentēja Šķēle.

Krūmiņa memuāros nav žēlots arī ekspremjers Guntars Krasts.

“(..) saistībā ar “Ventspils naftas” privatizāciju, pateicoties Lembergam, par premjerministru kļuva Guntars Krasts, kura uzdevums bija parakstīt pēdējos privatizācijas dokumentus, un pēc tam izmeta viņu ārā,” minēts memuāros.

Krasts minēto kategoriski noliedz un Krūmiņa nepatiku pret sevi saista ar to, ka Krasts savulaik esot ieņēmis asu pozīciju attiecībā pret bēdīgi slaveno bankrotējušās “Bankas Baltija” padomes priekšsēdētāju Aleksandru Laventu.

“Tā kā Jūlijs Krūmiņš patiesībā [par] lielu daļu sava biznesa ir pateicīgs tieši Laventam – viņš ir darbojies kā Laventa tāds kā aģents, kā darbinieks brīžiem – acīmredzot tas naids, tā nepatika nāk no turienes,” vērtēja Krasts.

Versijas par grāmatā minēto ir pretrunīgas, līdz ar to pašu lasītāju ziņā ir, kurus apgalvojumus uztvert kā īstenību, bet kurus – kā izdomājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. >08.21
  Precīzi. VID un sociālie varētu nopublicēt datus.

 2. Duris Jobelis jau saskrāpējis iepriekš 3 gados saņemto “stipendiju” un ejot uz KNAB padoties ….

 3. beidzot tiks atvērti čekas maisi? “Ballītes” viesi to noteikti negrib…

 4. UZņēmēja pilsoņa mērs ir, cik pa šiem gadiem samaksāts nodokļos un cik no darbiniekiem saņem labas pensijas.

 5. Šie memuāri – tas ir kaut kas tāds, kas lieliski raksturo pašreizējo Latviju. Vajag papētīt to publiku, kas tur sanākusi. Redzēsiet ļautiņus, kuri palīdzējuši tapt “dižam biznesmenim” un vienlaikus to publiku – dziedonītes, aktierīšus, politiķus, žurnālistus, kas pirkti par šo naudiņu. Viena smuka banda, kas uzdzīvojusi uz tautas, valsts budžeta apkrāpšanas rēķina. Pārsteidza vienīgi tas, ka tur pazibēja Streiča ģīmis…Dīvaini. Kas tam darāms pie tāda izbijuša bandīta? Bet laikam jau arī Streičam ir kaut kas aiz ādas… Par kreitusiem, krištopāniem, sudrabām nerunāsim, tur viss skaidrs…Un arī īstais autors parādās – tas pats lapsiņš…Nevajadzēja viņiem tik atklāti nodemonstrēt savas aizkulises. Tagad viss skaidrs. Te ļaudis var redzēt, kur plūda tā nauda, kam vajadzēja būt budžetā un vairot valsts spēku. Pretīgi! Pretīgi! Kreitusiene atkal sēdēs TV ekrānā un gāzīs mēslus uz citu galvām…

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Kas sjunītim asti cels, ja ne šis pats…”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2016. gada oktobris): “Dažas dienas iepriekš “korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja” (KNAB) tiesībsargu aizturētais un “uz divām sutkām cietumā iemestais, pliks un neēdis” uzņēmējs, miljonārs Jūlijs Krūmiņš, kurš tobrīd atradās slimnīcā, “gultas režīmā apārstējot KNAB kazemātos gūtās fiziskās un garīgās traumas”, esot “šīs valsts tā dēvētās “sabiedriskās televīzijas” (LTV) žurnālista G. Rēdera “moderētajā” raidījumā “viens pret vienu” (jeb “1:1”) apgalvojis, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājai Aijai Orniņai nesen uzdāvinājis “divsimt, trīssimt tūkstošus”, kā arī atklājis LTV mērķauditorijai (un, līdz ar to, caur “twitter”, “facebook”, “draugiem” u.c. tā dēvētajiem “soctīkliem”, arī visai šīs valsts sabiedrībai) vēl daudzus “barona Minhauzena konkurenta cienīgus” pastāstiņus. Savukārt, jau pirms minētā LTV raidījuma “1:1”, šis “šaurās aprindās plaši zināmais” odiozais personāžs, kurš tiekot nereti dēvēts arī vienkārši par “Jūli”, esot “neskatoties uz šim “stacionāra pacientam izrakstīto gultas režīmu”, sniedzis vairākas intervijas dienā, tajā skaitā arī TV24 apgādā producētā raidījuma “Rampas ugunis” vadītājam Andrim Kivičam, “iedzeltenā” masmedija “KasJauns” pārstāvjiem u.c. interesentiem no tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” (MIL) “cunftes”. Šajās intervijās “3 minūšu slavas apmirdzētais” Krūmiņš esot “visnotaļ atraktīvi un arī ne mazāk haotiski” dalījies atmiņās par savu raibo dzīvi, kā arī atklājis personīgi viņam zināmus (vai, iespējams, tikai šķietamus vai pat apzināti safantazētus) faktus par šīs valsts politekonomiskās “elites” visai prozaiskajām “aizkulisēm” un tamlīdzīgi “sensacionāli” izpildījies…
  ——-

  ‘MOTO’ – iz kādas leģendāras ziņģes
  (kam “dziedamais” – var vilkt līdzi meldiņu):

  “Trīs dakteri, trīs slakteri,
  Pie manas gultas stāv…”

  =====
  .
  “Priek(š) latv(ĀN)ijas “LUMPEŅIEM”!…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.JL )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Cik …(“sērīgi”) tie LUMPEŅI,
  Kas “masmēdekļiem” tic ~
  Vai Minhauzens tiek “intervēts”,
  Vai “daiļ(muldētājs) cits…

  Pie ZOMBOkastēm ATKAL tup,
  Un blenž uz “talkšoviem”,
  Jebkurš (JA – “lojāls” & gana glups),
  No šīs “valsts” “pilsoņiem”:
  .
  ‘Iet vaļā’ ATKAL “skandāl-šows”,
  Ar KNĀB’i “priekšplānā” ~
  Tiek (šoreiz) JŪLIS “slaukts kā govs”
  (Šim – “brīfings” slimnīcā).
  .
  Pa priekšu – esot “izkratīts”
  (Kā šmucīgs pelavmaiss),
  Pēc tam – uz “čoku” aiztramdīts,
  Kur “menti” & smacīgs gaiss.
  .
  Tur JŪLIS esot izģērbts pliks,
  Un (visur!!!) “aplūrēts” ~
  Vai nav kāds resnāks “cigārs” likts,
  Kā “LOHAM” – …(“apenēs”).
  .
  Tad – JŪLIS badā mērdēts tiek,
  (Lai fiksāk “koļījas”?…),
  Pat burbuļūdens “zekam” liegts,
  (No “privātbagāžas”).
  .
  Uz nārām JŪLIS spīdzināts,
  Lai (rumpi) traumē viņš ~
  Ne pēļu guļammaiss šim klāts,
  Ne dūnu spilventiņš…
  .
  Pēc š’tāda KNĀB’ja “servisa”,
  (Bez cigāriem, ak Die’s!!!),
  ‘Spīd’ JŪLIM “lečka” dziednīcā,
  Un “slīpais režīms” (‘liess’).
  .
  BET – ko nu “tukšā” valstīsies,
  Pa “humpalām”, kā dum(j)š) ~
  Cer JŪLIS (ATKAL) “zīmēties”,
  Lai “stacionārs” NAV skumjš:
  .
  Tiek “mesidžs bīdīts mēdekļiem”,
  Ka – JŪLIM “daudz ko paust”,
  Par KNĀB’i. Un par “korišiem”,
  Kas draud šim “kaifu lauzt”.
  .
  (‘Mož, bļin, otmazka sabīdās’,
  Jo – KNĀB’is sūtīts (t)irst…
  Vai – “mārketings” priekš “grāmatas”,
  Kur ‘tipa’ “gudri (c)irsts”…)
  .
  ‘Mauc’ “žurnālisti”, strīpām vien,
  Pie JŪĻA – “intervēt”:
  “Ar “šokējumiem” (dzelteniem)
  Prieks “baurus” NOZOMBĒT!!!…”
  .
  “Trīs “mēdekļi” – trīs slakteri,
  Gar manu ‘kojku’ klīst…”,
  Dveš JŪLIS, kuram dakteri,
  Liek regulāri …(mīzt).
  .
  Par “pisnesiem” un “otkatiem”,
  Kā “LOHS” var JŪLIS melst ~
  Priekš latv(ĀN)ijas LUMPEŅIEM,
  Kaut dienām ‘figņu’ gvelzt.
  .
  Par “miljoniem” un “miljardiem”,
  ‘Pūš’ JŪLIS, aizelsies ~
  Pat dakteri ar “režīmiem”,
  Un KNĀB’is piemirsies…
  .
  Par “sponsorētām” “vecenēm”,
  Laiž slienu JŪLIS jau,
  Līdz… ‘atčohnās’, ka (“ekstāzē”),
  Pa rokai “pīle” NAV!?…

  Sen “dzeltenajās noplūdēs”,
  VISS “medijpisness” slīkst,
  BET – kaut ‘pa lēto’ angažēs,
  Skries “žurnālisti” nīkt,
  Uz KNĀB’i vai uz slimnīcu ~
  Kur Saimnieks (pa)sūtīs
  (Ja liks – ar TV kameru),
  Kaut – “pīli” izlaizīs…
  .
  Bars “masmēdekļu” slakteru,
  Uz SILES “valsti” …(mīž) ~
  Šiem prieks par “bauru” ZOMBIJU,
  Kas MELU “(pl)ūdus” zīž:
  “Cik “paviegli” gan VIENTIEŠI,
  Kas “mēdekļiem” VĒL (?!?) tic ~
  Vai MUĻĶU zemē “latvāņi”,
  Vien zeļ – un NEKAS cits?!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. Krūmiņjūlis gan tāds ekstravagants tips, noteikti ne balts, ne pūkains, – taču ticu viņam vairāk, nekā “kristāltīrajiem” tūdaliņiem un taukmūļiem.

 8. Memuāru skribenti!Viens jau tāds ar lielu pompu atrādījās– Zatlers.Izlasīju un izmetu miskastē.Labi nopelnīja.Kaut kādu glupību savārstījums.Pat baidījies uzrakstīt pa īstam piedzīvoto četru gadu prezidentūrā un vispār politikā.
  Tapēc es nemaz nedomāju,ka ir vērts tērēt naudu tāda Jūļa murgojumam ko droši rakstījis ne pats,bet apcerējis notikumus kaifā.Ko vispār no tāda rupekļa var sagaidīt?Šodien Hūte PBK intervijā teica,ka neesot ko ņemt galvā cilvēku,kuru viņš vērtē kā garīgi atpalikušu bērnu.
  Ko ta Jūlis spļauj akā no kuras pats visus šos gadus lacis?! Kur tad šis ņēma tos miljonus? Ar naftas kontrobandu !!Pretīgi bija skatīties kādreiz TV kur vecis atrādīja savus superstulbos,bezgaumīgos apartamentus ar kolonnām un baseiniem utt.Ja iesprauž vecā mutē dārgu cigāru,tas nenozīmē,ka tas notiek liela prāta piederīgam.Cik nožēlojami ir LV plašsaziņas līdzekļi,kas tērē pat sab.TV milzu naudu lai reklamētu tādus civillopiņus.Žēl,ka nereklamē mazos uzņēmējus kuri no nekā taisa kaut ko un laiž pasaulē.Tāds Jūlis K. nevienam neinteresē,ja nu sev līdzīgiem un Latvijas vārdu nespodrina. NOŽĒLOJAMI !!!

 9. .. oligarhs iedomājas, ka viņš ir kautkas speciāls.

Draugiem Facebook Twitter Google+