Kokteilis
Baudi

Krūmu kaķi sajūsmina miljonus. Vai vari pateikt, kā tapuši šie skaistuļi? 1

Foto – topiarycat.co.uk

Datormākslinieks Ričards Saunderss reiz ievēroja savdabīgi izaugušu krūmu un bija pārsteigts, cik ļoti tā forma atgādināja viņa paša kaķi snaužam. Tagad attēli, kuros Saunderss dabā augošus krūmus pārveido sava kaķa formā, ir sasnieguši miljoniem cilvēkus visā pasaulē.

Iztēlojies, ka ej cauri skaistam piepilsētas dārzam, pagriezies ap stūri un blakus ezeram ieraugi milzīgu, perfekti veidotu kaķa skulptūru no zaļām krūmu lapām… “Paņemts no sirreālisma mākslinieka prāta” un pārtapis fantastiskos augstas kvalitātes attēlos – “krūmu kaķis” ir ieņēmis arī sociālos medijus.

Galerijas nosaukums

Visās bildēs ir redzama Tolija, krievu zilās šķirnes kaķis, kurš pieder 69 gadus vecajam Saundersam. Pirmajā attēlā, kuru viņš radīja, ņemts no bildes ar viņa mīļoto mājdzīvnieku – kurš nomira februārī – un iestrādāts bildē, kuru viņš uzņēma Holsbērnā, Bīkonfīldā, kur viņš ieraudzīja apaļas formas krūmu.

“Tas man atgādināja guļošu dzīvnieku, un es pie sevis nodomāju: tu itin viegli to varētu pārtaisīt par kaķi,” atminas Saunderss.

Vienu no pēdējiem attēliem, kurā redzams kaķis dzerot no ezera Painshilā, Sarejā, Facebook redzējuši 3,25 miljoni cilvēku.
“Mani fascinē, kā lietas kļūst populāras sociālajos medijos – es nekad nebiju plānojis ar šo projektu gūt peļņu. Tas bija prieka pēc,” saka Saunderss.

Saistītie raksti

Viņš teica, ka vienmēr ir padarījis to ļoti “acīmredzamu”, ka krūmu kaķi ap piepilsētas īpašumiem nav īsti, bet “apmēram 25%” no cilvēkiem, kas tos redzēja, noticēja, ka tie patiešām eksistē. Komentāros pie Krūmu kaķa “Facebook” lapas lietotāji saka, “ka vēlas, kaut tie patiesībā būtu iespējami” vai arī ir, kā šis bildes viņus “savaldzinājušas”.

Saunderss atzīst, ka vienmēr pasaka taisnību cilvēkiem, kuri domā, ka tie ir īsti, piemetinot, “labāk būšu zināms ar savu mākslu nevis maldināšanu.” “Es cenšos informēt cilvēkus, bet dažreiz viņi nevēlas zināt, grib turpināt ticēt, ka mani kaķi ir īsti.”

LA.lv